Redakcja

Filmawka to prawdopodobnie najszybciej rozwijający się polski portal o kinie, telewizji i popkulturze. W sprawach współpracy, reklam, uwag czy propozycji zapraszamy do kontaktu bezpośrednio pod e-mail: redakcja@filmawka.pl lub do Redaktora Naczelnego: s.pietrzak@filmawka.pl

Poniżej przedstawiamy Państwu pełny skład naszej redakcji:

 

Szymon Pietrzak
Redaktor naczelny

Mieszkam i studiuję "Wiedzę o filmie, teatrze i mediach" w Wiedniu. Piszę o kulturze i polityce austriackiej. Kocham łączyć kulturę wysoką z popkulturą, czy art brutem – dlatego krąg rzeczy sprawiających mi radość zaczyna się na Kendricku Lamarze, a kończy na Haneke. 

Maja Głogowska
zastępca redaktora naczelnego

Nastolatka wychowana przez Hollywood. Uwielbia szeroko pojętą popkulturę i sztukę. Jeżeli spotkalibyście się na ulicy pewnie gloryfikowałaby Nintendo i gry ekskluzywne Playstation, a jakbyś poprosił ją o polecenie filmu to zasugerowałaby seans „The Florida Project”. Wierny żołnierz batalionu Archie Comics.

Maciej Kędziora
zastępca redaktora naczelnego
Nieudana wersja Warlikowskiego, w chwilach wolnych od żartów z problemów pierwszego świata i nagłaśniania koncertów, ogląda palące stodoły Tarkowskiego. A na poważnie – kocha Włochy, Lyncha, Linklaterowską stylistykę i filmy o niczym i miłości. Muzycznie utknął na mixie Collinsa z Radiohead. Prywatnie marzy o ciepłej kawie, książce i uśmiechu osoby obok.

Maksymilian Majchrzak
Wydawca

Jestem studentem. Oceniam filmy obiektywnie. Lubie, gdy filmy są Coenowskie i Cohenowskie. Ironicznie urodziłem się w niewłaściwym pokoleniu, bo moje ulubione filmy i muzyka mają 40+ lat. W dziele filmowym zwracam szczególną uwagę na reżyserię i montaż dźwięku. I’m not a drowining man! And I’m not a burning building!

Michał Piechowski
Redaktor

Pisze, bo lubi i lubi to, że pisze. Ścisły umysł, ale w gimnazjum obejrzał "Przekręt" oraz "Porachunki" Guya Ritchiego i od tego czasu darzy kino i sztukę coraz większą miłością. Zadeklarowany fan Martina Scorsese.

Kamil Walczak
Redaktor

Wywrotowiec, dysydent, bukmacher serc, stary człowiek w internecie. Po wypalonej karierze osiadł na prowincji i pisze o filmach. Widywany raz na rok przez listonosza oraz jego psa.

Marcin Kempisty
Redaktor

Nie potrafi pisać o sobie w błyskotliwy sposób. Antytalent w dziedzinie autokreacji. Fan Antonioniego, Melville'a i Kurosawy. Wyróżniony w XXII Konkursie im. Krzysztofa Mętraka. Twórca serii felietonów "Kulturawka".

Michał Palowski
Redaktor
Bartek Bartosik
Redaktor

Miłośnik kina niejednoznacznie wspaniałego. Wierzy, że forma w pewnych warunkach staje się treścią. Jego życie zmieniło się, kiedy obejrzał po raz pierwszy "Martwe Zło 2". Twórca serii felietonów "Camping".

Andrzej Badek
Redaktor

Lubię w kinie silne charaktery i konfrontacje między nimi. Pasjonują mnie wszelkie okołoludzkie atawizmy, nieważne czy wyrażane poprzez podróż w nieznane zakątki świata, ucieczkę od codzienności czy wielogodzinne rozmowy pozbawione konwenansów. Nie uznaję tabu. Kocham zabawy konwencją; zarówno w formie jak i treści utworów.

Martin Reszkie
Redaktor

Plakatowy wariat, poszukiwacz neonów i estetyki łączącej się z soundtrackiem wbijającym się w umysł. 

Konrad Bielejewski
Redaktor
Doskonały krytyk i artysta z wysublimowanym gustem filmowym, oraz zawaansowanym uzależnieniem od kobiet, alkoholu I narkotyków.
Tomasz Małecki
Redaktor

Dusza surrealisty, zacięcie akademika. Każdą rozmowę zaczyna od Godarda i prequeli Gwiezdnych Wojen, a kończy w rejonach Bunuela oraz niemieckiego ekspresjonizmu. Pluje na amerykańską tfu popkulturę i wyznaje kult "kina osobistego".

Mikołaj Krebs
Redaktor

Twój przyjazny recenzent z sąsiedztwa. Malkontent i jego quality content. Prostym językiem do prostych ludzi, to moje motto.

Bartek Rusek
Redaktor

Recenzent i badacz kina słoweńskiego, poza tym fan dorobku autorskiego takich reżyserów jak Fellini czy Scorsese. Językoznawca, obecnie student filologii słowiańskiej.

Wiktor Małolepszy
Redaktor

Fascynat koreańskiej nowej fali, o której może rozmawiać godzinami. Nie rozumie współczesnej fascynacji "Rejsem". Płakał na dwóch filmach - "To wspaniałe życie" i "Coco".

Jan Tracz
Redaktor

Kinoman, piszący i recenzujący już od małego. Szkolił się u najlepszych, lecz wiele jeszcze przed nim. Publikuje na paru portalach, przeprowadza wywiady, marzy o studiowaniu filmoznawstwa w Londynie. Muzyka i literatura również nie są mu obce. Wraz ze znajomymi prowadzi stronę Culture Café.

Kamil Popielarz
Redaktor

Nie określa się fanem jednego gatunku. Uwielbia filmy Villeneuve i Linklatera, muzykę Kanye Westa i Eda Sheerana. Zapytany o to, co chce robić w życiu szczerze odpowie: Nie wiem.

 

 


Oraz lista osób, z którymi mamy lub mieliśmy przyjemność współpracować:

Albert Nowicki „His Name Is Death”
Box Office’owy Zawrót Głowy

Iza Ryżek
Karolina Dynek

Maciek Grzenkowicz
Marta Górna „Górna Ogląda”
Mateusz Bachmiński
Maja Rybak
Mikołaj Szymczak
Paweł Kostrzewa
Patryk „Piejas” Piejko