Redakcja

Filmawka to prawdopodobnie najszybciej rozwijający się polski portal o kinie, telewizji i popkulturze. W sprawach współpracy, reklam, uwag czy propozycji zapraszamy do kontaktu bezpośrednio pod e-mail: redakcja@filmawka.pl lub do Redaktora Naczelnego: s.pietrzak@filmawka.pl

Poniżej przedstawiamy Państwu pełny skład naszej redakcji:

 

Szymon Pietrzak
Redaktor naczelny

Mieszkam i studiuję "Wiedzę o filmie, teatrze i mediach" w Wiedniu. Piszę o kulturze i polityce austriackiej. Kocham łączyć kulturę wysoką z popkulturą, czy art brutem – dlatego krąg rzeczy sprawiających mi radość zaczyna się na Kendricku Lamarze, a kończy na Haneke. 

Maja Głogowska
Redaktor naczelna

Nastolatka wychowana przez Hollywood. Uwielbia szeroko pojętą popkulturę i sztukę. Jeżeli spotkalibyście się na ulicy pewnie gloryfikowałaby Nintendo i gry ekskluzywne Playstation, a jakbyś poprosił ją o polecenie filmu to zasugerowałaby seans „The Florida Project”. Wierny żołnierz batalionu Archie Comics.

Maciej Kędziora
Zastępca redaktora naczelnego
Od kiedy po raz pierwszy obejrzał „Złodziei Rowerów” zrozumiał, że kino to jego przyszłość, podobnie jak przeprowadzka do Toskanii na emeryturę. Coraz częściej dochodzi do wniosku, że mumblecore to najlepsze co przydarzyło się kinematografii, choć w jego żyłach od lat płynie miłość do włoskiego neorealizmu. Najskrytsze marzenie – domek nad wybrzeżem, zakurzony projektor i obejrzany z drugą połówką seans „Przed wschodem słońca”.
Maksymilian Majchrzak
Wydawca

Jestem studentem. Oceniam filmy obiektywnie. Lubie, gdy filmy są Coenowskie i Cohenowskie. Ironicznie urodziłem się w niewłaściwym pokoleniu, bo moje ulubione filmy i muzyka mają 40+ lat. W dziele filmowym zwracam szczególną uwagę na reżyserię i montaż dźwięku. I’m not a drowining man! And I’m not a burning building!

Michał Piechowski
Koordynator

Pisze, bo lubi i lubi to, że pisze. Ścisły umysł, ale w gimnazjum obejrzał "Przekręt" oraz "Porachunki" Guya Ritchiego i od tego czasu darzy kino i sztukę coraz większą miłością. Zadeklarowany fan Martina Scorsese.

Kamil Walczak
Redaktor

Wywrotowiec, dysydent, bukmacher serc, stary człowiek w internecie. Po wypalonej karierze osiadł na prowincji i pisze o filmach. Widywany raz na rok przez listonosza oraz jego psa.

Marcin Kempisty
Koordynator

Nie potrafi pisać o sobie w błyskotliwy sposób. Antytalent w dziedzinie autokreacji. Fan Antonioniego, Melville'a i Kurosawy. Wyróżniony w XXII Konkursie im. Krzysztofa Mętraka. Twórca serii felietonów "Kulturawka".

Michał Palowski
Redaktor
Bartek Bartosik
Redaktor

Miłośnik kina niejednoznacznie wspaniałego. Wierzy, że forma w pewnych warunkach staje się treścią. Jego życie zmieniło się, kiedy obejrzał po raz pierwszy "Martwe Zło 2". Twórca serii felietonów "Camping".

Andrzej Badek
Koordynator

Lubię w kinie silne charaktery i konfrontacje między nimi. Pasjonują mnie wszelkie okołoludzkie atawizmy, nieważne czy wyrażane poprzez podróż w nieznane zakątki świata, ucieczkę od codzienności czy wielogodzinne rozmowy pozbawione konwenansów. Nie uznaję tabu. Kocham zabawy konwencją; zarówno w formie jak i treści utworów.

Martin Reszkie
Redaktor

Plakatowy wariat, poszukiwacz neonów i estetyki łączącej się z soundtrackiem wbijającym się w umysł. 

Konrad Bielejewski
Redaktor
Doskonały krytyk i artysta z wysublimowanym gustem filmowym, oraz zawaansowanym uzależnieniem od kobiet, alkoholu I narkotyków.
Mikołaj Krebs
Redaktor

Twój przyjazny recenzent z sąsiedztwa. Malkontent i jego quality content. Prostym językiem do prostych ludzi, to moje motto.

Bartek Rusek
Redaktor

Recenzent i badacz kina słoweńskiego, poza tym fan dorobku autorskiego takich reżyserów jak Fellini czy Scorsese. Językoznawca, obecnie student filologii słowiańskiej.

Wiktor Małolepszy
Redaktor

Fascynat koreańskiej nowej fali, o której może rozmawiać godzinami. Nie rozumie współczesnej fascynacji "Rejsem". Płakał na dwóch filmach - "To wspaniałe życie" i "Coco".

Maciej Szymkowiak
Redaktor

Student kształcący się na filmoznawcę. Szukający sensu życia w kinie, z uwielbieniem zaglądający w rejony azjatyckie. Kino doskonałe widzi u Kurosawy, poezję dla zmysłów u Chan-wook Parka. Siły witalne czerpie z humoru Allena, a Weltsmchmerz pogłębia u Herzoga. Na świat patrzy oczami Burtona i Lyncha. W wolnej chwili słucha rocka, głośno, bo samemu żyje po cichu.

Albert Nowicki
Redaktor

Albert Nowicki – dziennikarz, tłumacz i copywriter, absolwent studiów filmoznawczych Instytutu Sztuki PAN. Miłośnik kina, zwłaszcza filmowego horroru. Jego teksty pojawiały się między innymi na łamach serwisów Filmweb oraz Movies Room. Nieprzerwanie od 2012 roku prowadzi blog  His Name Is Death


Lista naszych stałych współpracowników:

Kamil Popielarz
Maciek Grzenkowicz
Maja Rybak
Łukasz Mańkowski れferat Filmowy”
Paweł Gościniak
Kuba Stolarz “SztywnyPatyk”
Joanna Kowalska
Marta Ossowska
Maurycy Janota
Paweł Kicman
Anna Godoń


Oraz lista osób, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować:

Box Office’owy Zawrót Głowy
Iza Ryżek
Karolina Dynek

Marta Górna “Górna Ogląda”
Mateusz Bachmiński
Klaudia Kroczek
Mikołaj Szymczak
Paweł Kostrzewa
Patryk “Piejas” Piejko
Adrianna Smyk
Jan Tracz
Tomasz Małecki
Anna Klara Gadomska