Advertisement
Aktualności

“Lighthouse”: Zdjęcia z planu wraz z ciekawostkami technicznymi

Szymon Pietrzak
Lighthouse
fot. A24 Films

W wyreżyserowanym przez Roberta Eggersa Lighthouse, za kamerą stanął Jarin Blaschke, nominowany do Oscara w kategorii Najlepsze zdjęcia. To już ich trzecia współpraca, Blaschke brał udział przy każdym z filmów stworzonych przez Eggersa. Przygotowaliśmy dla Was parę zdjęć i dodaliśmy krótki komentarz w formie ciekawostek. Zapraszamy też do naszej recenzji, którą przeczytacie klikając w ten link.

Wszystkie budynki pojawiające się w filmie, zostały zbudowane specjalnie na jego potrzeby – w tym 20-metrowa latarnia morska oraz dom strażników.

Lighthouse został nagrany za pomocą 35-milimetrowej kamery Panaflex Millenium XL na czarno-białej taśmie Double-X o wysokim kontraście, która ponoć od 1959 roku nie została nijak ulepszona. Wykorzystano również staromodne obiektywy Baltar firmy Bausch & Lomb.

Film ma prawie kwadratowy format 1.19:1, który był używany we wczesnych latach kina dźwiękowego, podobnie jak w filmie Fritza Langa M – Morderca.

Scena filmu, w której postać Williama Dafoe rozjaśnia twarz Roberta Pattinsona, inspirowana jest obrazem “Hypnose” niemieckiej malarki Saschy Schenider z 1904 roku.

Litghthouse

Strony: 1 2

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.