Advertisement
Aktualności

“Parasite”: HBO wyprodukuje serial na podstawie koreańskiego hitu?

Szymon Pietrzak
fot. Kolaż z materiałów prasowych

Jak informują zagraniczne media, HBO wygrało długą walkę o prawa do wyprodukowania anglojęzycznego serialu opartego o najbardziej utytułowany film tego roku. Ich głównym rywalem był Netflix. Showrunnerem i producentem wykonawczym ma zostać nie tylko sam reżyser, Bong Joon Ho, ale również Adam McKay, reżyser takich hitów jak The Big Short czy Vice. 

Szczegóły produkcji nie są oczywiście jeszcze znane, a umowa nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona. Nie wiadomo, czy serial będzie kontynuacją, nawiązaniem, czy anglojęzycznym remake’iem historii. McKay dopiero co ma za sobą udaną współpracę z HBO przy dobrze przyjętej Sukcesji, a obecnie pracuje nad serialem limitowanym, skoncentrowanym na postaci Jeffreya Epsteina. Można więc się spodziewać co najmniej dobrego poziomu produkcji.

Parasite to tegoroczny lider pod względem posiadanych statuetek i bardzo poważny faworyt w oscarowym wyścigu. Wliczając niedawną nagrodę za najlepszy film zagraniczny podczas Złotych Globówfilm Bonga posiada już 73 wygrane tego sezonu. Parasite jest też jednym z najlepiej ocenianych filmów w historii. Zdobył pierwsze miejsce jako najlepszy film 2019 roku na portalach Metacritic.com oraz Mediakrytyk.pl. Utrzymuje również 99% pozytywnych recenzji na RottenTomatoes.com. Południowokoreański fenomen może się też pochwalić świetnym wynikiem w polskich kinach – do dziś film obejrzało ponad 177 tysięcy widzów. Produkcja okazała się jednym z najchętniej oglądanych azjatyckich filmów w Polsce.

Parasite można jeszcze obejrzeć w wybranych kinach, a już wkrótce na VOD i DVD. Tutaj możecie przeczytać naszą recenzję filmu. 

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.