Advertisement
Aktualności

Azjatycki Sylwester Filmowy Online, czyli noworoczna paczka filmowa od Festiwalu Pięciu Smaków!

Redakcja Filmawki

Jeśli w tym roku szukacie planów na sylwestra i nie wiecie co robić w domu, naprzeciw wychodzi wam zespół Festiwalu Filmowego Pięciu Smaków, który w ramach Azjatyckiej Nocy Filmowej wybrał sześć filmów na powitanie roku 2021. 

Wśród nich znalazły się prawdziwe klasyki azjatyckiego kina, w szczególności kultowy “Tampopo” w reżyserii Juzo Itamiego, nazywany pierwszym filmem “ramen western”. Należy również wspomnieć o jednym z najbardziej unikatowych i wciągających filmów na pograniczu autotematyzmu, horroru i komedii, czyli “Jednym cięciem” autorstwa Shinichiro Uedy. 

Pełny zestaw filmów prezentuje się następująco: 

  • “Jednym Cięciem”, reż.  Shinichiro Ueda
  • “Rzut na matę”, reż Johhnie To 
  • “Okulary”, reż. Naogo Ogigami 
  • “Sell out!”, reż. Yeo Joon Han 
  • “Love & Peace”, reż. Sion Sono 
  • “Tampopo”, reż. Juzo Itami 

Każdy z powyższych filmów będzie poprzedzony prelekcją, przybliżającą konteksty powstawania dzieła, a także dostarczającą wiedzy pozwalającej na pełne i lepsze odczytanie konkretnych produkcji. 

Karnet na cały sylwester kosztuje 100 zł, ale można również wykupić dostęp do pojedynczych filmów. Całość będzie dostępna od 31.12 (konkretnie od godziny 16.00) do północy 3.01. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę pięciu smaków! – https://www.piecsmakow.pl/lista.do?idc=139&mid=1283 

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.