Advertisement
Aktualności

Wraca Tony Montana! Remake “Człowieka z blizną” w rękach Luci Guadagnino i braci Coen

Redakcja Filmawki
Człowiek z blizną
Fot. Kadr z filmu "Człowiek z blizną"

Luca Guadagnino, reżyser Tamtych dni, tamtych nocy (Call Me by Your Name), przywróci na ekrany legendarną postać Tony’ego Montany. Scenariuszem Człowieka z blizną zajmują się Joel i Ethan Coen, a film ponownie powstaje pod skrzydłami wytwórni Universal Pictures.

Moda na powrót do klasyki w popkulturze wydaje się nie mieć końca. Luca Guadagnino zaledwie dwa lata temu nakręcił Suspirię, która była nową wersją filmu Odgłosy z 1977 roku. Na dodatek obecnie jest on reżyserem remake’u Władcy much z 1990 roku. Guadagnino nie zwalnia i w najbliższej przyszłości podejmie wyzwanie odtworzenia kultowej produkcji kina gangsterskiego, która ma na całym świecie ogromną rzeszę fanów.

Briana DePlamy nie był pierwszym twórcą Człowieka z blizną

Najciekawsze jest to, że sam Człowiek z blizną nakręcony w 1983 roku przez Briana DePalmę to tak naprawdę remake filmu z 1932 roku. Wtedy nie oglądaliśmy wybuchowego Ala Pacino w roli Tony’ego Montany, lecz Paula Muniego w masce Tony’ego Camonte. Czy w takim razie po raz kolejny przyjdzie nam zobaczyć bohatera w nowym wydaniu? Pierwszy Anthony był Włochem, drugi Kubańczykiem, lecz nie wiemy, bliznami którego kraju będzie naznaczony bohater nadchodzącego filmu Luci Guadagnino.

Bracia Coen zajmują się scenariuszem

Joen oraz Ethan Coen (To nie jest kraj dla starych ludzi, Fargo, Big Lebowski) napisali już scenariusz, który zawiera poprawki naniesione przez Jonathana Hermana (Straight Outta Compton), Paula Attanasio (Donnie Brasco, W sieci) i Garetha Dunneta-Alcocera (Wystrzałowa miss). Produkcją z kolei zajmie się Dylan Clark, znany z Genezy planety małp czy Nie otwieraj oczu. Pracuje on także przy najnowszym Batmanie.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.