PodcastSerialawka

“Fleabag”: Omówienie dwóch sezonów | Serialawka #2

Redakcja Filmawki
Fleabag
fot. Materiały prasowe

Bezprecedensowe podejście do seksualności, przerysowane a zarazem przerażająco prawdziwe relacje rodzinne, problematyka kościelnego celibatu w dość… nietypowej odsłonie. O czym tak naprawdę opowiada Fleabag? Jak rozwijał się serial na przełomie zaledwie dwóch, zamkniętych sezonów? Czy można nazwać go historią miłosną? O tym wszystkim rozmawiają dziś Joanna, Wiktor i Martin w nowym odcinku Serialawki!

“Fleabag” – Fabuła

“Fleabag” to zabawny i boleśnie szczery portret sardonicznej, smutnej i wkurzonej młodej kobiety, która rzuca się w wir londyńskiego życia, by na nowo ułożyć sobie życie po niedawno przeżytej tragedii. Obsypana nagrodami dramaturg Phoebe Waller-Bridge napisała scenariusz i wcieliła się w tytułową Fleabag, która leczy rany na swojej duszy, ale odtrąca wszystkich, którzy chcą jej pomóc i chowa się za murem sztucznej brawury.

Serial w Polsce dostępny jest na Amazon Prime. 


Czym jest “Serialawka”?

Mało jest w internecie poważniejszych dyskusji na temat seriali, ten gatunek jest często pomijany kosztem filmów, dlatego wychodzimy naprzeciw tym tendencjom i przedstawiamy wam projekt “Serialawka”.

To pierwsza z kilku serii podcastowych, jakie w tym momencie przygotowujemy dla Was na Spotify. Co tydzień, w każdą kolejną sobotę, otrzymacie odcinek, w którym będziemy ze spoilerami omawiać dany serial. Czasami to będzie analiza ostatniego sezonu, czasami to będzie dyskusja na temat całej produkcji.

Gwarantujemy, że za każdym razem będziecie otrzymywać pakiet faktów, opinii i ciekawostek. Pomogą wam one w bieglejszym poruszaniu się po zatłoczonym serialowym świecie.

Przeczytaj również:  Klasyka z Filmawką: „Indiana Jones i ostatnia krucjata” (1989)

Tak prezentuje się rozkładówka naszych podcastów:

11.04 – Dom z papieru
18.04 – Fleabag
25.04 – Tales From The Loop (Opowieści z pętli)
02.05 – Better Call Saul

Filmawka
Filmawka
"Fleabag": Omówienie dwóch sezonów | Serialawka #2
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.