Advertisement
Aktualności

“PROXIMA” w kinach od 24 stycznia! Wszystko, co musicie wiedzieć o filmie

Redakcja Filmawki
Proxima
fot. Materiały prasowe / Best Film

Proxima to film w reżyserii Alice Winocour, scenarzystki Mustanga – nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. W rolach głównych Eva Green i Matt Dillon. Oto wszystko, co musicie wiedzieć.

Umieściliśmy tutaj opis filmu, jego zwiastun i plakat. Listę kin, w których będzie wyświetlany, znajdziecie klikając w ten link. Polecamy również:

– Recenzję filmu
– 5 powodów, dla których warto go zobaczyć

Fabuła

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima”, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Zwiastun

Plakat

Proxima plakat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.