AktualnościGry

Powstanie film na podstawie popularnej polskiej gry!

Redakcja Filmawki
Fot.: Zrzut ekranu z gry Layers of Fear

Krakowskie studio Bloober Team – twórcy między innymi growej adaptacji Blair Witch oraz cyberpunkowego Observer  poinformowało, że ich najgłośniejsza produkcja – Layers of Fear – doczeka się filmowej adaptacji! Spółka pracowała nad przeniesieniem tej gry na ekrany kin przez 2 lata i w końcu udało im się podpisać umowę z Project Nerd Boss – spółką z Los Angeles – która zajmie się produkcją oraz zebraniem finansowania na powstanie filmu.

Podpisanie umowy, na mocy której kolejny nasz produkt zyska filmową adaptację, pozwala nam budować nasze portfolio zgodnie z planem. Nasz hollywoodzki partner będzie odpowiadał zarówno za złożenie budżetu jak i produkcję filmu. My będziemy koproducentami. – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Seria Layers of Fear stała się jedną z bardziej rozpoznawalnych polskich growych marek. W ubiegłym roku premierę miała druga część serii, która spotkała się z pozytywnym odzewem – szczególnie ze strony streamerów i youtuberów. Produkcja jest horrorem, w którym zwiedzamy dom artysty i stopniowo odkrywamy jego tajemnicę, a świat wokół staje się coraz bardziej groźny i szalony. Czyżby czekała nas nowa Godzina wilka?

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.