Advertisement
Aktualności

Koronawirus: Unia Europejska i Netflix ograniczają jakość HD

Redakcja Filmawki
fot. Materiały prasowe
Ponieważ sytuacja wokół pandemii koronawirusa wciąż się rozwija, wiele osób na całym świecie spędza teraz znacznie więcej czasu w domu, kolektywnie korzystając zdecydowanie więcej z serwisów streamingowych, do czego zachęcaliśmy również tutaj, pod hashtagiem #zostańwdomu, aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

Taki sposób strumieniowania filmów może potencjalnie przeciążać przepustowość Internetu. Próbując wyprzedzająco ograniczyć ten problem, komisarz Unii Europejskiej Thierry Breton ujawnił, że rozmawiał z prezesem Netflixa, Reedem Hastingsem, prosząc o obniżenie jakości obrazu do standardowej rozdzielczości, gdy “HD nie jest konieczne”.

– Platformy streamingowe, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy – wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusów – powiedział Breton.

Według CNN Netflix potwierdził rozmowę między Hastingsem i Bretonem. W oświadczeniu firma potwierdziła, że “Komisarz Breton ma rację, podkreślając znaczenie zapewnienia nieprzerwanego działania Internetu w tym krytycznym okresie. Od wielu lat koncentrujemy się na wydajności sieci”.

Firma ogłosiła następnie, że w rzeczywistości zmniejszy szybkość transmisji strumieniowej w całej Europie przez następne 30 dni.

– Szacujemy, że zmniejszy to ruch generowany przez Netflixa w europejskich sieciach o około 25 procent, zapewniając jednocześnie dobrą jakość usług dla naszych członków – czytamy w oświadczeniu.

Przeczytaj również:  "Szkoła filmowa ma sens". Mówi nam Piotr Lenar, założyciel Ama Film Academy [WYWIAD]
Zobacz też: 10 Filmów dziejących się w jednej lokacji

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.