Advertisement
AktualnościPięć Smaków w Domu

Kino azjatyckie bliżej niż kiedykolwiek. Rusza całoroczna platforma Pięciu Smaków!

Redakcja Filmawki
Pięć Smaków w Domu
Pięć Smaków w Domu

Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków to najważniejszy festiwal dla polskich fanów azjatyckiego kina. Natomiast “Pięć Smaków w Domu” to odpowiedź twórców festiwalu na rosnącą potrzebę całorocznej przestrzeni spotkań z azjatyckim kinem, która działać będzie w rytmie cyklicznych przeglądów i której start już 8 kwietnia!

Platforma będzie działać nie tylko jako VOD, ale również będzie miejscem poświęconym wiedzy o kinematografii i kulturze Azji. Dzięki dostępowi do ciekawych, autorskich treści: www z publicystyką (teksty i wywiady, rejestracje Q&A), podkastu Azja kręci, tematycznych newsletterów, a także kuratorskich prelekcji i zapowiedzi przed każdym filmem, widz będzie miał szansę poszerzyć swoją wiedzę przed i po wirtualnym seansie.

“Pięć Smaków w Domu” – Jak zbudowany będzie program?

Oferta filmowa zostanie podzielona na dwie części – katalog stały oraz specjalny program tematyczny. Filmy będą dostępne bezpośrednio na stronie “Pięć Smaków w Domu” na terytorium Polski, prezentowane z polskimi i angielskimi napisami. Przeglądy będą zmieniać się co kilka tygodni, a każdy z nich skupiony będzie wokół jakiegoś tematu, kraju bądź twórcy. W ramach przeglądów pojawią się filmy, które szczególnie mocno poruszyły widzów dotychczasowych edycji festiwalu, a także premierowe tytuły, które nigdy nie doczekały się polskiej dystrybucji.

Pięć Smaków w Domu – Koreanki
Pięć Smaków w Domu – Koreanki

Pierwszy cykl na “Pięć Smaków w Domu” to odpowiedź na ogromne zainteresowanie nowym kinem koreańskim, które wciąż zaskakuje i porywa krytyków na całym świecie. Cykl “Koreanki” to filmy o niezwykłych, charyzmatycznych bohaterkach, kroczących przez życie własną drogą, mierzących się z wyzwaniami współczesnego świata i wybierających zaskakujące sposoby na zmianę własnego losu. Znajdzie się wśród nich między innymi pokazywane premierowo “Nasze ciało” (reż. Han Ka-ram), o młodej kobiecie, której bieganie pomaga wyjść z życiowego impasu i społecznych ograniczeń, a także jeden z filmów uwielbianego przez publiczność międzynarodowych festiwali Honga Sang-soo, znanego z fabuł wypełnionych niekończącymi się rozmowami o związkach, życiowych pomyłkach i balansowaniu między prawdą a fikcją. Program uwzględni też kino Korei Północnej, którą reprezentować będzie urzekająca historia o górniczce marzącej o karierze akrobatki, “Towarzyszka Kim w przestworzach” (reż. Kim Gwang Hun, Nicholas Bonner, Anja Daelemans).

Przeczytaj również:  "Śmiech i Śmierć" - Życie, życie jest nowelą [RECENZJA]

W kolejnych miesiącach na “Pięć Smaków w Domu” będzie można odkryć kino jednego z najbardziej ekscentrycznych twórców światowego kina, uwielbianego przez widzów Pięciu Smaków Siona Sono, a w czasie wakacji – azjatyckie kino drogi, które pozwoli na odbycie dalekich, niezwykłych podróży przed własnym domowym ekranem.

W ramach stałej, dostępnej przez cały rok oferty platformy znajdą się niedostępne w innych miejscach tytuły dystrybuowane wcześniej przez Pięć Smaków w kinach – wybór unikatowych, autorskich filmów z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w szczególnie ciekawy sposób pokazujących współczesne oblicze kontynentu i ciepło przyjętych przez festiwalową publiczność. Znajdzie się tam między innymi kameralny “Miód dla dakini” bhutańskiej reżyserki Dechen Roder czy pełna mocy kobieca historia “Marlina, zbrodnia w czterech aktach” jednej z najciekawszych autorek nowego indonezyjskiego kina, Mouly Suryi.

Śledźcie naszą stronę, aby być na bieżąco z repertuarem. Zapraszamy też bezpośrednio na stronę “Pięciu Smaków w Domu”, na której znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.