Aktualności

Ruszyła rekrutacja do polskiej szkoły filmowej AMA Film Academy. Jak wygląda oferta?

Redakcja Filmawki

Trwa rekrutacja na rok akademicki 2020/2021 w AMA Film Academy. Szkole filmowej, w której nauka możliwa jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Od tego roku na wybranych kierunkach uczyć się można również online – m.in. na kierunku Scenariopisarstwo. Zapisy potrwają aż do 30 września. 

Na pasjonatów, którzy chcą związać swoją przyszłość z branżą filmową, czekają dwuletnie, roczne i podyplomowe kierunki, semestralne kursy czy pojedyncze warsztaty. Oferta szkoły obejmuje wszystkie podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, grę aktorską, postprodukcję obrazu, realizację dźwięku. Szkoła kładzie duży nacisk na naukę praktycznych dyscyplin filmowych: m.in. operator obrazu, operator kamery, asystent operatora, oświetlacz, grip, montażysta, kolorysta, specjalista VFX, asystent reżysera, reżyser, realizator dźwięku, scenarzysta.

źródło: materiały prasowe AMA Film Academy

Dla kandydatów i wszystkich zainteresowanych szkoła przygotowała spotkania online, które są dostępne na fanpage’u AMA FILM ACADEMY. Program każdego dnia obejmuje spotkania z wykładowcami i studentami wybranych kierunków, można zobaczyć filmy studentów szkoły, a także porozmawiać z absolwentami o ich doświadczeniach w trakcie edukacji w AMA oraz w zawodzie, po jej ukończeniu. Spotkania oferują możliwość rozmowy, poznania specyfiki każdego kierunku, zdobycia wiedzy o tym, jakie ćwiczenia realizują studenci oraz jak wygląda produkcja etiud i filmów dyplomowych, nad którymi pracują. To również okazja dla przygotowujących się do rekrutacji, aby poznać wykładowców Akademii.

Źródło: materiały prasowe AMA Film Academy

AMA FILM ACADEMY prowadzi własny system rekrutacji oparty na ocenie predyspozycji, zakresu wiedzy i poziomu zaawansowania umiejętności filmowych kandydata. Wśród wymagań: podstawowa znajomość współczesnej historii filmu, podstawowa znajomość zagadnień wybranego kierunku kształcenia, ogólne obycie z zagadnieniami kultury i sztuki, umiejętność logicznej analizy materiałów audiowizualnych, fotograficznych, filmowych.

Zapisy przyjmowane są online na stronie. W trosce o bezpieczeństwo rekrutacja w całości odbywa się online (łącznie z rozmową egzaminacyjną).

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.