Advertisement
Aktualności

Galactik Football z Robertem Lewandowskim od twórcy “Włatców Much”

Redakcja Filmawki
fot. Materiały prasowe

Ty mówisz “Bojack”, ja mówię “Kosmiczny Wykop“! Taki tytuł nosi zapowiedziany na wrzesień nowy serial animowany, za którego produkcję odpowiada TVN oraz Studio Orange Animation. Reżyserem projektu został Bartosz Kędzierski – znany ze stworzenia kultowych “Włatców Much“. Teraz powierzono mu przygotowanie 26 odcinków serialu opowiadającego o mistrzostwach w piłce nożnej, w których wystąpią drużyny z Galaktycznej Ligi. Kapitanem jednego z teamów będzie wybitny polski snajper – Robert Lewandowski. W zapowiedzi czytamy:

Animacja zabierze widzów do Galaktycznej Ligi, na mistrzostwa w piłce nożnej nie z tego świata. Na planetę Spaceball – kosmiczną mekkę futbolu – trafia pewnego dnia Robert Lewandowski, jeden z najlepszych piłkarzy na Ziemi. Gwiazda sportu otrzyma specjalne zadanie do wykonania – musi poprowadzić do zwycięstwa drużynę złożoną z bardzo nietypowych zawodników.

Sam piłkarz tak komentuje swój udział w produkcji:

– To dla mnie miłe wyróżnienie, że mogę użyczyć swój wizerunek do animacji dla dzieci, której głównym przekazem mają być ważne wartości, takie jak: przyjaźń, szacunek czy empatia. Sam jestem ojcem i widzę, jak mało powstaje teraz kreskówek z ciepłym i pozytywnym przekazem, dlatego tym bardziej cieszę się, że w taki sposób mogę uczestniczyć w tak fajnym projekcie.

Pierwszy sezon, składający się z 26 krótkometrażowych odcinków „Kosmicznego wykopu”, we wrześniu trafi na TVN, Siódemkę oraz do oferty Playera. Autorem rysunków jest David Szatarski.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.