Advertisement
Aktualności

Ruszyła produkcja filmowej adaptacji “Innych ludzi” Doroty Masłowskiej

Redakcja Filmawki
Inni ludzie
fot. Michał Szymanowicz / Warner Bros

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu Inni ludzie w reżyserii Aleksandry Terpińskiej, adaptacji uznanej powieści Doroty Masłowskiej. Autorem zdjęć do filmu jest Bartosz Bieniek. Za muzykę odpowiedzialny jest współpracujący z Pezetem producent Auer.

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnej Warszawie, a towarzyszy jej oryginalny beat rapu. Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy. Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół.

Film jest debiutem pełnometrażowym Aleksandry Terpińskiej. Krótki metraż reżyserki Najpiękniejsze fajerwerki ever otrzymał Rail d’Or i Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018r.

– Gdy dostałam propozycję wyreżyserowania INNYCH LUDZI, długo się zastanawiałam, jak podejść do tekstu. Zrozumiałam, że moim zadaniem będzie przetłumaczenie poezji języka na poezję obrazów – opowiada reżyserka.   

– Proces powstawania tego filmu jest totalnie żmudny i nieprzewidywalny, ale obserwowanie go i bycie w nim jest dla mnie niesamowitą przygodą już na tym etapie. – podkreśla Dorota Masłowska – Cieszę się też bardzo, że mój tekst ekranizuje kobieta wydobywając z niego zupełnie inne treści i konteksty niż rozczytują zazwyczaj reżyserzy.

W filmie zagrają: Sonia Bohosiewicz, Sebastian Fabijański, Jacek Beler, Magdalena Koleśnik, Marek Kalita i Beata Kawka.

Przeczytaj również:  „Czego nauczyła mnie ośmiornica” i dlaczego to tak istotne?

– Inni ludzie w dynamiczny i odważny sposób prowadzą nas przez świat Kamila i Iwony. Współczesną Warszawę, Polskę. – zapowiadają producentki – Bohaterom towarzyszy hipnotyzujący beat skomponowany przez Auera, który staje się ich mantrą i osią narracji.  

Auer jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów muzycznych. Artysta znany przede wszystkim z solowych występów oraz produkcji zrealizowanych m.in. na potrzeby krążka „Muzyka współczesna” wydanego w Koka Beats, czyli labelu Pezeta. 

– Z Auerem sporo rozmawiamy o tym, jakie emocje powinna nieść muzyka w każdej scenie, co ma wyrażać, co wzmacniać i jak się ma wobec poszczególnych bohaterów. – opowiada reżyserka – W ten sposób staramy się stworzyć spójną, a równocześnie zróżnicowaną warstwę, która jest jedną z ważniejszych w tym filmie. 

– Pisząc Innych ludzi cały czas widziałam w głowie wielki klip, więc fakt, że ten klip jest teraz w produkcji przyprawia mnie o dreszcze. mówi Dorota Masłowska – A z drugiej strony ekscytuje mnie, że film Aleksandry jest przedsięwzięciem tak eksperymentalnym, dziwnym, po bandzie. Do niczego niepodobnym – bo tak jak ten tekst nie jest rapem, tylko rozbuchaną literacką fantazją wokół niego, tak Aleksandra, żeby go zekranizować musiała wymyślić jakąś nową, unikalną formę filmową.

Foto01
Copyright: Madants
« 1 z 3 »

Premiera kinowa produkcji jest planowana na jesień 2020 r.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.