Aktualności

Rozpoczęto zdjęcia do “Batmana” z Robertem Pattinsonem

Redakcja Filmawki
fanart: Burger Buzz

Po latach oczekiwania, wreszcie nadszedł ten moment. Na planie Batmana oficjalnie padł pierwszy klaps, czym na Twitterze pochwalił się scenarzysta oraz reżyser projektu, Matt Reeves. Jeśli nic się po drodze nie wydarzy, Roberta Pattinsona w kapturze i pelerynie zobaczymy na dużym ekranie już w czerwcu przyszłego roku. 

Zdjęcie, którym pochwalił się Matt Reeves nie przedstawia nic poza tytułem i nazwiskiem operatora, Greiga Frasera. Na początku tego roku pojawiło się sporo wycieków z rzekomego planu Batmana, gdzie widzieliśmy wielu aktorów, takich jak Colin Farrell i Robert Pattinson, ale jak się okazuje to wszystko było tylko częścią pre-produkcji.

Warto zaznaczyć, że pierwotnie to Ben Affleck miał wystąpić w filmie, współtworzyć do niego scenariusz i własnoręcznie go wyreżyserować. Jednak aktor odstąpił od funkcji reżysera pod koniec 2016 roku, a następnie zrezygnował także z roli Batmana po premierze Ligi Sprawiedliwości. Matt Reeves, reżyser takich filmów jak Projekt: Monster, Ewolucja planety małp i Wojna o planetę małp został zatrudniony w lutym 2017 roku i od tego czasu ciężko pracuje nad projektem. Będzie to pierwsza solowa przygoda strażnika Gotham na srebrnym ekranie od prawie dekady. Ostatni raz miało to miejsce w 2012 roku w filmie Mroczny Rycerz powstaje, gdzie po raz ostatni zobaczyliśmy Christiana Bale’a w roli kultowego bohatera DC.

Niewiele wiemy na tematu fabuły filmu. Można się domyślać, że historia będzie osadzona poza uniwersum DCEU, a ze słów samego reżysera można wywnioskować, że film będzie w klimacie kina noir, skupiając się na detektywistycznych umiejętnościach Bruce’a Wayne’a. Wiemy też już, że kolejny raz Batman będzie musiał zmierzyć się z więcej niż jednym przeciwnikiem. Ostatnio poinformowano, że Colin Farell wcieli się w Pingwinaa obok niego w produkcji zobaczymy między innymi Zoë Krawitz (Kobieta-Kot), Jeffreya Wrighta (Komisarz Gordon), Paula Dano (Człowiek-Zagadka) i Andry’ego Serkinsa (Alfred Pennyworth). Również Peter Sarsgaard jest w obsadzie i krąży plotka, że ​​zagra Harveya Denta, ale to jeszcze nie zostało potwierdzone.

Przeczytaj również:  Rozpoczęto prace nad produkcją 2. sezonu "Wiedźmina". Netflix ogłosił nowych członków obsady!

Bardzo możliwe, że film Reevesa da początek nowej trylogii, co miało mu zaproponować studio. Jesteśmy jednak pewni, że na takie informacje będziemy musieli jeszcze poczekać. Być może do samej premiery, czyli do momentu, aż produkcję zweryfikują oceny krytyków i widowni.

Niżej możecie zobaczyć małą galerię, w której zebraliśmy porównanie aktorów z ich komiksowymi pierwowzorami. Zaobserwujcie nas też na Instagramie i Twitterze!

Robert Pattinson jako Bruce Wayne / Batman
« 1 z 7 »

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.