Aktualności

Nicolas Cage zagra Nicolasa Cage’a w filmie o Nicolasie Cage’u. Kiedy premiera?

Redakcja Filmawki
Nicolas Cage
fot. Getty Images

19 marca 2021 roku do amerykańskich kin trafi meta-film oparty częściowo o faktyczną karierę Nicolasa Cage’a. Głównym wątkiem The Unbearable Weight of Massive Talent (Który na język polski można przetłumaczyć jako Nieznośny ciężar posiadania ogromnego talentu) jest aktor Nicolas Cage (grany przez Nicolasa Cage’a), który desperacko próbuje zdobyć rolę w nowym filmie Quentina Tarantino, stojąc w obliczu ogromnej ilości długów, jednocześnie musząc sobie poukładać sprawy rodzinne, dogadać się ze swoją nastoletnią córką i poradzić z rosnącą frustracją spowodowaną miernym przebiegiem jego kariery.

Po tym jak przez lata aktor podejmował się zagrania ról w produkcjach z niskim budżetem i które zostały miernie przyjęte przez zarówno widzów jak i krytyków, kariera Cage’a zaczyna wracać na dobre tory. Choć Hollywood o nim mogło trochę zapomnieć, to w ostatnich latach zdarzyło mu się wystąpić w paru perełkach, które choć ostatecznie kończyły na serwisach streamingowych, wydaniach DVD czy niszowych festiwalach filmowych, to tytuły takie jak Joe czy Mandy udowodniły, że nadal drzemie w amerykaninie wielki talent aktorski. Teraz, za sprawą tego intrygującego projektu, Cage ma szansę wrócić na wielki ekran i znów przyćmić Hollywood.

Scenariusz napisał Cage wspólnie z Tomem Gormicanem i Kevinem Ettenem. Tom i Kevin do tej pory wspólnie stworzyli serial komediwoy Ghosted dla Foxa, który została anulowany po zaledwie jednym sezonie. Aby nieco przyspieszyć karierę, napisali skrypt The Unbearable Weight of Massive Talent, który początkowo nie miał być nakręcony, a jedynie stworzony do szuflady, dla polepszenia własnego talentu pisarskiego. Ostatecznie historia okazała się tak dobra, że o jej ekranizację zawalczyło HBO wraz z Lionsgate.

Przeczytaj również:  Film z miliardem dolarów przychodu. Czy to jeszcze możliwe w 2020 roku?

W filmie można dostrzec pewne podobieństwa do faktycznej biografii Nicolasa Cage’a, ale fabuła idzie jeszcze dalej: aktor w filmie jest ścigany przez swoje alter ego z lat ’90, które chce go skonfrontować z jego porażką. Filmowy Cage, pogrążony w długach, zgadza się pojawić na urodzinach meksykańskiego miliardera, który jest jego wielkim fanem i który ma nadzieję zainteresować go napisanym przez siebie scenariuszem – w którym ma nadzieję, że Cage zagra główną rolę.

Z Nicolasem Cage’em skontaktuje się również CIA, które przekaże mu informację dotyczącą miliardera. Okaże się, że to szef kartelu narkotykowego, który stoi za porwaniem córki kandydata na prezydenta Meksyku. Cage zostanie zwerbowany przez CIA i jako tajny agent ma zbierać dowody przeciwko swojemu klientowi. Sytuacja stanie się niebezpieczna, kiedy niespodziewanie dołączy do niej była żona aktora. Życie całej jego rodziny będzie zagrożone.

Jak podkreśla Hollywood Reporter, fabuła The Unbearable Weight of Massive Talent ma mieć nawiązania do filmów takich jak Zostawić Las Vegas, Bez twarzy czy 60 sekund – a istniejący wewnątrz filmu scenariusz, ma mieć meta odniesienia do oglądanego przez nas filmu. Z obecnych informacji dystrybucyjnych, wiemy, że Lionsgate wprowadzi film do amerykańskich kin równocześnie z kontynuacją Tomb Raidera z Alicią Vikander oraz kolejną częścią Paranormal Activity. Reżyserią zajmie się wspomniany współautor scenariusza, Tom Gormican.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.