Advertisement
Aktualności

Reżyserzy kręcą w kwarantannie! Zobacz za darmo najnowszy horror twórcy “Annabelle: Narodziny Zła”

Redakcja Filmawki
najlepsze horrory
Fot. Mat. promocyjne / David F. Sandberg

Trzy minuty w zupełności wystarczyły reżyserowi filmów Shazam! oraz Annabelle: Narodziny Zła, aby zbudować napięcie w domowym zaciszu praktycznie bez budżetu. David F. Sandberg opublikował w serwisie YouTube krótkometrażowy film Shadowed, a także opowiedział o kulisach produkcji filmu. Sami przekonajcie się, czy jego produkcje to najlepsze horrory.

Główną rolę w Shadowed zagrała żona reżysera, a zarazem szwedzka aktorka Lotta Losten. Horror, zgodnie z tytułem, w niedługim czasie pokazuje nam historię bohaterki, którą prześladują tajemnicze cienie. Niskobudżetowa, nakręcona w domowej kwarantannie produkcja, świeci pełnią profesjonalizmu i pasji Sandberga.

Filmy Sandberga to niekoniecznie najlepsze horrory, jakie są dostępne na rynku, ale zdecydowanie mają swój klimat i urok, zwłaszcza jeśli chodzi o tzw. shorty. Reżyser kilka dni po opublikowaniu Shadowed udostępnił na swoim kanale YouTube kolejny materiał, w którym opowiedział o kulisach produkcji horroru. Pokazał m.in. jakie stosował narzędzia (w tym kamery i programy komputerowe) czy jak manipulował oświetleniem. Zwrócił także uwagę na proces tworzenia cieni w postprodukcji oraz w satyryczny, niebezpośredni sposób odniósł się do tego, czy ogromny budżet jest konieczny do zrealizowania ciekawego filmu.

Shadowed nie jest pierwszym krótkometrażowym horrorem, za który wziął się Sandberg. W 2013 roku nakręcił trwający 3 minuty Lights Out, w którym również wystąpiła jego żona. Co ciekawe, twórca trzy lata później zdecydował się rozwinąć produkcję w pełnym metrażu. Znany pod polskim tytułem Kiedy gasną światła film był debiutem reżyserskim Sandberga. Trwał on 81 minut i również poruszał tematykę istot, które żyją w ciemnościach i straszą ludzi. Jego budżet wyniósł blisko 5 milionów dolarów, więc znacznie więcej niż w przypadku domowego Shadowed, do którego mężczyzna wykorzystał w zasadzie to, co miał pod ręką w domu.

Para współpracuje właściwie przy każdej produkcji, od kiedy jest razem. W krótszych produkcja Losten wysuwa się na pierwszy plan, ale w Shazam! czy Annabelle: Narodziny Zła wciela się postaci epizodyczne. Identycznie było w przypadku wspomnianego powyżej filmu Kiedy gasną światła, również opublikowanego na YouTube. Zagrała tam główną rolę, ale w wersji z 2016 roku nie miała już ku temu okazji.

Źródło: Twitter/IndieWire

***

Zapraszamy też do zestawienia, w którym opisaliśmy najlepsze horrory.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.