Advertisement
Krótki podcast o kiniePodcast

KRÓTKI PODCAST O KINIE #10: “Piosenki o miłości”

Redakcja Filmawki
fot. "Piosenki o miłości" / mat. prasowe

„Piosenki o miłości” to debiut Tomasza Habowskiego, który na zeszłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wygrał Konkurs Filmów Mikrobudżetowych. To jeden z ciekawszych przykładów kina niezależnego w Polsce, a już na pewno – kina okołomuzycznego i okołoromantycznego. 

W tym odcinku Krótkiego podcastu o kinie rozmawiamy m.in. o tej tożsamości filmu, który z jednej strony opowiada o intymnym uczuciu między dwojgiem młodych i całkiem różnych od siebie ludzi, a z drugiej – jest wejściem za kulisy branży muzycznej w Polsce. Zapraszamy do odsłuchu!


➡︎ “Krótki podcast o kinie” – nowy, cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak omawiają najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcje odpowiadają Szymon Pietrzak i Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


– „Mam wyobrażenie o potrzebie ciągłego debiutowania” – wywiad z Tomaszem Habowskim, Filmawka, marzec 2022.

– „Nie rozumiem, jak rodzic może wymagać czegokolwiek od dorosłego dziecka” – wywiad z Justyną Święs, Wysokie Obcasy, marzec 2022.

– „Jak się robi film w Polsce?” – rozmowa z producentką “Piosenek o miłości”, Martą Szarzyńską, Dziennik Wschodni, marzec 2022.

– „Żadne kompromisy nie wchodzą w grę” – wywiad z Justyną Święs, Onet Film, marzec 2022.

– „Reżyser Tomasz Habowski o studiowaniu i Piosenkach o miłości”, DlaStudenta.pl, marzec 2022.

– M. Kędziora, „Jakie to ładne. O magii Piosenek o miłości”, Filmawka, marzec 2022.

Przeczytaj również:  Raport z Gdyni #5

Podcast jest dostępny na SpotifyApple Podcasts. Zachęcamy do kliknięcia “follow” oraz do wystawienia pięciu gwiazdek, ponieważ pozwala to podcastowi piąć się do góry w rankingach! 
Odcinek można odsłuchać również bezpośrednio na naszej stronie:
Filmawka: Złodzieje Rowerów
Filmawka: Złodzieje Rowerów
KRÓTKI PODCAST O KINIE #10: "Piosenki o miłości"
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.