AktualnościGry

Serial w uniwersum “Fallout” od twórców “Westworld”

Redakcja Filmawki
Grafika z gry "Fallout 76"

Jak podaje Variety, Jonathan Nolan i Lisa Joy, showrunnerskie duo jednego z najpopularniejszych seriali HBO – Westworld – tworzy kolejny serial sci-fi. Tym razem ich projekt produkuje Amazon, a osadzony będzie w uniwersum legendarnej serii gier RPG – Fallouta. Obecnie trwają prace nad scenariuszem i jeśli tylko włodarze Amazona zaakceptują wizję scenarzystów, to serial ruszy do produkcji.

Wśród producentów znajdzie się również Todd Howard z Bethesda Game Studios – studia odpowiedzialnego za gry Fallout 3, Fallout 4 oraz Fallout 76. Nolan i Joy wydali oświadczenie wraz z ogłoszeniem pracy nad serialem.

Fallout to jedna z najlepszych serii gier w historii. Każdy rozdział tej niesamowicie pomysłowej historii kosztował nas setki niezliczonych godzin, które mogliśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy niezwykle podekscytowani współpracą z Toddem Howardem i resztą genialnych szaleńców z Bethesdy, żeby tchnąć życie w to gigantyczne, przewrotne i wypełnione czarnym humorem uniwersum wraz z Amazon Studios.

Sam Todd Howard przyznał, że od lat szukał sposobu na egranizację serii Fallout i od razu po rozmowie z twórcami Westworld wiedział, że to najlepszy możliwy wybór. Tę opinię podziela też Albert Cheng, jeden z dyrektorów działu television w Amazonie, według którego to właśnie talent do opowiadania historii był decydujący przy wyborze Nolana oraz Joy.

Duet obecnie pracuje nad innym serialem dla Amazona – thrillerem sci-fi o tytule The Peripheral, będącym adaptacją powieści Williama Gibsona.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.