Aktualności

Downton Abbey już na DVD i Blu-ray, czemu warto?

Redakcja Filmawki
Downton Abbey, mat. prasowe

Downton Abbey stało się klasyczne już w dniu swojej premiery. Serial został wpisany do księgi rekordów Guinessa jako najlepiej oceniany przez krytyków a pięć na sześć jego sezonów dostało nominacje do nagród Emmy dla najlepszego serialu dramatycznego. Nie dostał go tylko pierwszy, bo wtedy został nagrodzony w kategorii najlepszy miniserial lub film telewizyjny.

Jest coś niesamowitego w tym, że to właśnie Downton Abbey do dziś pozostaje najchętniej oglądanym serialem w historii PBS. To serial kostiumowy, opowiadający o życiu w angielskim zamku a mimo to nie bojący się ukazywania codzienności. The Crown w wersji kreatywnej. 

Ten serial to niesamowita baza brytyjskich aktorów i jeżeli nie stronicie od angielskiego kina to na pewno znajdziecie tam kilka lubianych przez Was nazwisk. Dwa lata temu twórcy zapowiedzieli, że w pracują nad dwoma rzeczami. Serialem Gilded Age opowiadającym o życiu śmietanki towarzyskiej w Nowym Jorku XVIII w. (mimo wielu teorii na ten temat finalnie nie będzie w żaden sposób powiązany z Downton Abbey) oraz o filmie kontynuującym serial. Jak można się było spodziewać produkcja podbiła szturmem brytyjskie kina a i obejrzeć można ją bez większego kontekstu. Warto, by zobaczyć na czym polega fenomen tego kultowego serialu.

kolaż stworzony z mat. prasowych

Opis dystrybutora:

Jest rok 1927 (rok po zakończeniu szóstego sezonu serialu). Ponownie znajdziemy się w niezwykłym domostwie, jeszcze bardziej niż dotąd pełnym przepychu. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy – wystawne wnętrza, nieprawdopodobne kostiumy, glamour. Czas jeszcze raz znaleźć się w świecie, w którym przeplata się dramat, komedia i romans. Wracając do domu Granthamów, zobaczymy rodzinę oraz służbę w czasie przygotowań do największego zaszczytu, jaki można sobie wyobrazić – wizyty królewskiej.

Przeczytaj również:  CD PROJEKT RED i Netflix pracują nad animowanym serialem w uniwersum „Cyberpunk 2077”

W obsadzie filmu znajdziemy między innymi Dame Maggie Smith dla której to pierwszy film od czterech lat, Imelde Staunton (Harry Potter i Zakon Feniksa, Vera Drake i wkrótce The Crown) oraz Hugha Bonneville (Notting Hill, Paddington)

Film na DVD i Blu-ray znajdziecie tu.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.