Advertisement
Krótki podcast o kiniePodcast

KRÓTKI PODCAST O KINIE #5: “Planeta Singli. Osiem historii”

Redakcja Filmawki
fot. Plakat filmu "Król Internetu" / mat. prasowe
fot. mat. prasowe

“Planeta singli” jako trylogia wydawała się być zamkniętą opowieścią – przez co można było sceptycznym okiem patrzeć na wizję serialu. Jak jednak okazało się, zupełnie niepotrzebnie, bowiem “Osiem historii” to nie tylko zbiór ośmiu niezależnych od siebie filmów średniometrażowych ale i znakomita zapowiedź tego jak rodzime kino będzie wyglądać w przyszłości. 

W dzisiejszym odcinku staramy się skupić na analizie pojedynczych epizodów – nie zabraknie jednak oczywiście kontekstów. Zastanowimy się, kiedy narodził się pomysł na “Planetę singli”, czy możemy mówić już o tym tytule jako o pewnej marce, a także – jaką aplikacją jest tak naprawdę tytułowa wariacja na temat Tindera i jemu podobnych?


➡︎ “Krótki podcast o kinie” – nowy, cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak będą omawiali najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcje odpowiadają Szymon Pietrzak i Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


A.Bielak, Nikt nic nie wie, Rozmowa z Michałem Chacińskim dla Dwutygodnika
– Rozmowa z reżyserem i Maszą Wągrocką dla Radia Zet
– “W Planecie singli kobiety są super a faceci to debile”, rozmowa z Radosławem Drabikiem, Serialowa


Podcast jest dostępny na SpotifyApple Podcasts. Zachęcamy do kliknięcia “follow” oraz do wystawienia pięciu gwiazdek, ponieważ pozwala to podcastowi piąć się do góry w rankingach! 
Odcinek można odsłuchać również bezpośrednio na naszej stronie:
Filmawka
Filmawka
KRÓTKI PODCAST O KINIE #5: "Planeta Singli. Osiem historii"
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.