Advertisement
Krótki podcast o kiniePodcast

KRÓTKI PODCAST O KINIE #6: “Belfast”

Redakcja Filmawki
Belfast
fot. mat. prasowe

Wydana ponad trzydzieści lat temu autobiografia Kennetha Branagha opowiadała, między innymi, o jego dojrzewaniu w Belfaście. O doświadczaniu teatru, przymusowej emigracji a także i Kłopotach. Teraz nagrał na ten sam temat film – siedmiokrotnie nominowany do Oscara “Belfast”. 

W dzisiejszym odcinku “Krótkiego podcastu o kinie” rozmawiamy o karierze aktorskiej i reżyserskiej Branagha – jego adaptacjach szekspirowskich i wątkach nawiązujących do wcześniejszych dzieł. Mówimy także o magii kina – czym jest, w jaki sposób się objawia, wreszcie: zastanawiamy się czy w ogóle istnieje?


➡︎ “Krótki podcast o kinie” – nowy, cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak będą omawiali najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcje odpowiadają Szymon Pietrzak i Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


– Peter Bradshaw, Recenzja Filmu Belfast
– Kenneth Branagh, Beginning, Chatto & Windus 1989
– Kevin Dettmar, Witnessing the Moon Landing in Ireland, at the Start of the Troubles, New Yorker
– Patrick Radden Keefe (tłum. Jan Dzierzgowski), Cokolwiek powiesz, nie mów nic, Czarne 2021
– Mark Kermode, Recenzja filmu Belfast

Wywiady z Kennethem Branaghiem:

Roger Ebert
Vulture


Podcast jest dostępny na SpotifyApple Podcasts. Zachęcamy do kliknięcia “follow” oraz do wystawienia pięciu gwiazdek, ponieważ pozwala to podcastowi piąć się do góry w rankingach! 
Odcinek można odsłuchać również bezpośrednio na naszej stronie:
Filmawka: Złodzieje Rowerów
Filmawka: Złodzieje Rowerów
KRÓTKI PODCAST O KINIE #6: "Belfast"
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.