Aktualności

6 filmów, które poleca Wes Anderson na okres kwarantanny

Redakcja Filmawki
Wes Anderson
© Ernesto Ruscio

Wes Anderson podzielił się kilkoma filmami, które ogląda w trakcie trwającego okresu izolacji. Reżyser Grand Budapest hotel skontaktował się z serwisem The Criterion Channel, dziękując za możliwość strumieniowania filmów z ich oferty i polecając jego zdaniem te najciekawsze.

Jak poinformował Criterion za pomocą swojego biuletynu prasowego, reżyser od czasu do czasu pisze do nich wiadomości, dzieląc się tym, co ostatnio oglądał i co przykuło jego szczególną uwagę. Tym razem skierował swoje słowa jednak do innych widzów.

– “Drodzy przyjaciele Criterionu, codziennie korzystam z serwisu streamingowego i płyt Blu-Ray wydanych przez Criterion i chciałem tylko wspomnieć: Raymond Bernard! Anne-Marie autorstwa Antoine de Saint-Exupéry’ego? Nigdy o tym nie słyszałem.” – czytamy w liście. 

– “Nędznicy to arcydzieło, ze wspaniałą rolą Harry’ego Baura. Poza tym Drewniane krzyże i Za miastem Arthura Hillera, które miałem okazję oglądać po raz pierwszy. Ten film to cudowna maszyna czasu. Oglądam również po raz kolejny dokumenty Louis Malle, z których szczególnie mocno polecam Pogoń za szczęściem.– dodaje reżyser. 

Tak prezentuje się pełna lista:

  1. Nędznicy – Raymond Bernard, 1934.
  2. Anne-Marie – Raymond Bernard, 1936.
  3. Drewniane krzyże – Raymond Bernard, 1932.
  4. Za miastem – Arthur Hiller, 1970.
  5. Pogoń za szczęściem – Louis Malle, 1986.
  6. Anioł przy moim stole – Jane Campion, 1990.

W Polsce niestety nie mamy dostępu do serwisu Criterionu. Warto jednak znaleźć te filmy na innych serwisach, na przykład za pomocą sklepu iTunes, gdzie dostaniemy Nędzników Bernarda. Na końcu bowiem Anderson nazwał filmy z listy “Luwrem kina”.

Przeczytaj również:  Czerwiec w HBO GO. Jakie filmy i seriale czekają na nas w ofercie?
Zobacz również: 5 klasycznych francuskich komedii dla początkujących

Jedna odpowiedź do ““Córka boga”, czyli “The Other Lamb” [RECENZJA]”

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.