Advertisement
Krótki podcast o kiniePodcast

KRÓTKI PODCAST O KINIE #1: “Gierek” (2022)

Redakcja Filmawki
Gierek
Cover podcastu – kadr z filmu "Gierek" / mat. prasowe

Nasze podcasty powracają w 2022 roku wraz z całkowicie nowym programem filmowym – “Krótkimi podcastami o kinie”.  Na start zaczynamy od omówienia mającego premierę w ten weekend “Gierka”. 

Najnowszy film Michała Węgrzyna, autora “Procederu” biografizującego życie Tomasza Chady czy “Wściekłości”, skupia się na dekadzie, w której Edward Gierek sprawował urząd I sekretarza KC PZPR. O filmie było głośno od momentu, kiedy ogłoszono casting Michała Koterskiego do roli tytułowej. O tym czy Koterski sprawdził się na ekranie, czy film lepiej sprawdziłby się jako komedia i jaka jest poetyka reżysera Michała Węgrzyna, opowiadamy w dzisiejszym, premierowym odcinku.


➡︎ “Krótki podcast o kinie” – nowy, cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak będą omawiali najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcje odpowiadają Szymon Pietrzak i Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


– Wywiad z Januszem Iwanowskim dla portalu NaEkranie
– Esej Jakuba Majmurka o “Gierku” dla Krytyki Politycznej

Podcast jest dostępny na SpotifyApple Podcasts, gdzie zachęcamy was do kliknięcia “follow” oraz do wystawienia nam pięciu gwiazdek. To pozwala podcastowi piąć się do góry w rankingach!
Odcinek jest dostępny również bezpośrednio na naszej stronie:
Filmawka
Filmawka
KRÓTKI PODCAST O KINIE #1: "Gierek" (2022)
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.