Advertisement
Aktualności

David Lynch udostępnia swój film “Pożar” za darmo!

Redakcja Filmawki
Źródło: Konto Facebookowe Davida Lyncha

W 2015 roku premierę miał krótkometrażowy film Fire (Pożar), za którego scenariusz i reżyserię odpowiadał sam David Lynch. W tworzeniu wsparł go polski kompozytor Marek Żebrowski, z którym kilka lat wcześniej Lynch wydał album Polish Night Music. Wcześniej współpracował z amerykańskim reżyserem przy soundtracku do Inland Empire.

Żebrowski stworzył muzykę do Pożaru, interpretując melancholijny klimat filmu i kompletnie improwizując. Lynch powiedział, że:

Celem tego eksperymentu było to, że nie zdradzę moich intencji Markowi, a on we własny sposób zinterpretuje warstwę wizualną.  Uważam, że był to bardzo udany eksperyment.

Film Davida Lyncha dostępny jest od dzisiaj za darmo na YouTube. Jest to kolejny krótki film Lyncha, który w tym roku legalnie trafił do internetu – po Co zrobił Jack?, które można obejrzeć na Netflixie oraz prognozach pogody, które można obejrzeć na tym samym kanale, co Pożar.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.