Advertisement
Krótki podcast o kiniePodcast

KRÓTKI PODCAST O KINIE #3: “Miłość, seks & pandemia”

Redakcja Filmawki
Miłość, seks & pandemia
Cover podcastu – plakat filmu "Miłość, seks & pandemia" / mat. prasowe

Miłość, seks i pandemia to jeden z najbardziej irytujących, frustrujących i złych filmów jakie ostatnio mogliśmy oglądać na ekranach kin. W dzisiejszym odcinku podcastu staramy się opowiedzieć nie tylko o tym, co artystycznie nie wyszło, ale przede wszystkim o tym, co jest bardzo krzywdzące.

Poruszamy również kontekst biblijny ostatnich lat twórczości Patryka Vegi, wskazujemy na konkretne cezury w jego twórczości, ale przede wszystkim ubolewamy nad tym, jaki jest jego najnowszy film.


➡︎ “Krótki podcast o kinie” – nowy, cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak będą omawiali najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcje odpowiadają Szymon Pietrzak i Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


– K.Lewestam, “Teatr marionetek, czyli myśli o narcyzmie”, Magazyn Pismo
– M.Staśko, “Miłość, seks i pandemia” Patryka Vegi to tragedia, Goniec
– M.Staśko i P. Wieczorkiewicz, “Gwałt Polski”, Wydawnictwo Krytyki politycznej, Warszawa 2020


Podcast jest dostępny na SpotifyApple Podcasts. Zachęcamy do kliknięcia “follow” oraz do wystawienia pięciu gwiazdek, ponieważ pozwala to podcastowi piąć się do góry w rankingach! 
Odcinek można odsłuchać również bezpośrednio na naszej stronie:
Filmawka: Złodzieje Rowerów
Filmawka: Złodzieje Rowerów
KRÓTKI PODCAST O KINIE #3: "Miłość, seks & pandemia"
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.