Advertisement
Aktualności

Wersja serialowa “Parasite” rozszerzy jego uniwersum. Bong zdradził szczegóły produkcji HBO

Redakcja Filmawki
fot. Materiały prasowe / Gutek film

Dopiero co informowaliśmy Was, że prawdopodobnie HBO wyprodukuje anglojęzyczny serial na podstawie koreańskiego hitu, a dziś do głosu doszedł sam reżyser, Bong Joon Ho, który potwierdził szczegóły nadchodzącej produkcji.

Jak mówi w rozmowie telefonicznej z portalem Variety, ma on coś jeszcze do opowiedzenia w kontekście Parasite, a idealną ku temu okazją ma być serial limitowany. 

– Kiedy mówię o serialu limitowanym, myślę o czymś w rodzaju rozszerzonego filmu. Tak jak w przypadku “Fanny i Alexander” Bergmana, gdzie jest 3-godzinna wersja kinowa i jeszcze dodatkowe 3 godziny w wersji telewizyjnej. Celem jest więc zrobienie wysokiej jakości produkcji, która rozszerzy uniwersum “Parasite”. – Wyjaśnia Bong. 

Obok Bonga showrunnerem będzie również Adam McKay (The Big Short, Vice).

– Adam McKay wykonał wraz z HBO świetną robotę przy “Sukcesji”. Pracując z ludźmi, którzy wiem, że tworzą wspaniałe dzieła, będę miał niesamowitą okazję rzeczywiście rozszerzyć świat z filmu, rozwijając wszystkie pomysły, które wpadły mi do głowy na etapie pisania scenariusza. Będę mógł na przykład dokładnie pokazać wydarzenia, które miały miejsce pomiędzy poszczególnymi scenami. – Tłumaczy dalej Koreańczyk. 

Jak mówi reżyser, on i McKay nie zdecydowali jeszcze jednak, czy serial będzie dział się w Korei Południowej, czy stanie się anglojęzycznym projektem.

Wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie. Wkrótce spotkam się z Adamem, żeby omówić szczegóły, ale na razie wiele aspektów jest jeszcze otwartych. – powiedział. 

Przeczytaj również:  Najlepsze filmy 2022 roku. Ranking Filmawki

Parasite został dziś pierwszym południowokoreańskim filmem nominowanym zarówno za najlepszy film, jak i za najlepszy film międzynarodowy. Łącznie udało mu się uzyskać 6 nominacji. Jest też jednym z najlepiej ocenianych filmów w historii. Zdobył pierwsze miejsce jako najlepszy film 2019 roku na portalach Metacritic.com oraz Mediakrytyk.pl. Utrzymuje również 99% pozytywnych recenzji na RottenTomatoes.com. Może się też pochwalić świetnym wynikiem w polskich kinach – do dziś film obejrzało ponad 177 tysięcy widzów. Produkcja okazała się jednym z najchętniej oglądanych azjatyckich filmów w Polsce.

Nie stworzyłem tego filmu dla tych wszystkich nominacji, ale jakoś tak wyszło. Jestem szczególnie szczęśliwy z powodu nominacji za montaż i scenografiępowiedział Bong.Odpowiedzialni za to ludzie to mistrzowie w swoim fachu, z długimi karierami i bardzo się cieszę, że zostali nominowani. Włożyliśmy wiele wysiłku na wielu różnych aspektach tego filmu. Staraliśmy się podchodzić do tego z odpowiednim kunsztem, stawiając sobie wyzwania i ciągle podnosząc sobie poprzeczkę. Myślę, że członkowie Akademii, jako twórcy filmowi szczególnie to docenili.zakończył. 

Parasite można jeszcze obejrzeć w wybranych kinach, a już wkrótce na VOD i DVD. Tutaj możecie przeczytać naszą recenzję filmu. 

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.