Advertisement
Krótki podcast o kiniePodcast

KRÓTKI PODCAST O KINIE #4: “Król Internetu”

Redakcja Filmawki
Król Internetu
fot. Plakat filmu "Król Internetu" / mat. prasowe

O influencingu w kinie wciąż trudno opowiadać. Pojedyncze przykłady filmów szybko się dezaktualizują, trendy przemijają, a z nami zostają często znakomite role pierwszoplanowe. W dzisiejszym odcinku sprawdzimy, czy ta prawidłowość ma rację bytu, bowiem omawiamy najnowszy film Gii Coppoli, “Król internetu”. 

W podcaście rozmawiamy o karierze Andrew Garfielda na parę dni po drugiej oscarowej nominacji za “Tick, tick…boom!”, filmach o internecie – zagraniczych jak i rodzimych, ale przede wszystkim o tym, czemu “Twarz w tłumie” bywa bardziej aktualna niż współczesne kino o mass mediach.


➡︎ “Krótki podcast o kinie” – nowy, cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak będą omawiali najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcje odpowiadają Szymon Pietrzak i Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


– C. De Costa, Why Do Movies About Influencers Keep Getting Influencer Culture Wrong?, Vanity Fair
– I.Felberg, Recenzja “Mainstream”, Roger Ebert
– K.Tanbredge i R.E. Greenspan – Jake Paul’s biggest controversies: how the notorious YouTuber found fame through scandal, Insider

Wywiady z Gią Coppolą:

The Face
Observer
The Playlist


Podcast jest dostępny na SpotifyApple Podcasts. Zachęcamy do kliknięcia “follow” oraz do wystawienia pięciu gwiazdek, ponieważ pozwala to podcastowi piąć się do góry w rankingach! 
Odcinek można odsłuchać również bezpośrednio na naszej stronie:
Filmawka: Złodzieje Rowerów
Filmawka: Złodzieje Rowerów
KRÓTKI PODCAST O KINIE #4: "Król Internetu"
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.