Aktualności

Wspieraj Legalną Kulturę wraz z Kino Polska

Redakcja Filmawki
Kino Polska
Długi weekend na legalu

Już od jutra na antenie stacji Kino Polska rozpocznie się akcja Długi weekend na legalu, w ramach której połowa dochodów z reklam zostanie przeznaczona na rzecz Fundacji Legalna kultura.

Stacja wyświetli w jej trakcie trzy głośne filmy, które rezonowały w swoim czasie z odbiorcami rodzimej kinematografii: wyemituje głośną adaptację prozy Henryka Sienkiewicza, czyli Ogniem i mieczem (11 czerwca / 16:35) z udziałem m.in. Izabelli Scorupco, Michała Żebrowskiego, Krzysztofa Kowalewskiego i Andrzeja Seweryna, bardzo popularny wśród polskich widzów film akcji Pitbull (12 czerwca / 23:05) Patryka Vegi z Marcinem Dorocińskim, Januszem Gajosem i Andrzejem Grabowskim w rolach głównych oraz kryminał Uwikłanie Jacka Bromskiego, w którym można zobaczyć m.in. Maję Ostaszewską, Danutę Stenkę i Marka Bukowskiego.

Emisji poszczególnych dzieł będą towarzyszyć spoty Fundacji od lat walczącej o rozpowszechnianie kultury jedynie w źródłach, z których zyski mogą czerpać również twórcy – takich jak właśnie telewizja.

Dla Kino Polska – stacji, która od lat promuje polskie kino – ważne jest oglądanie filmów z legalnych źródeł. Teraz, gdy ludzie więcej czasu spędzają w domach, a kina pozostają zamknięte, jest to szczególnie istotne. – mówi Paweł Zająkała, dyrektor programowy Kino Polska.

Kolejne dni pokazów:

  • 11.06, 16:35 – “Ogniem i mieczem”
  • 12.06, 23:05 – “Pitbull”
  • 13.06, 20:00 – “Uwikłanie”

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.