Aktualności

„Igrzyska Śmierci” wracają z prequelem „Pieśń Ptaków i Węży”. Czy zobaczymy w nim Jennifer Lawrence?

Redakcja Filmawki
Igrzyska Śmierci
Fot. Murray Close/Lionsgate Publicity

Po prawie roku od zapowiedzi nowej książki Suzanne Collins Pieśń Ptaków i Węży, wytwórnia Lionsgate podała informację o planowanych pracach nad ekranizacją prequela. Czy Jennifer Lawrence, odtwórczyni Katniss Everdeen, wystąpi w filmie?

Za niecałe trzy tygodnie w Stanach Zjednoczonych ukaże się kolejna książka Suzanne Collins z sagi Igrzysk Śmierci zatytułowana Pieśń Ptaków i Węży (ang. The Ballad of Songbirds And Snakes). Na polskie półki ma trafić w czerwcu tego roku.

Tuż przed premierą książki wytwórnia Lionsgate podała, że ponownie stanie się odpowiedzialna za wyprodukowanie ekranizacji kolejnej części przygód mieszkańców Panem. Fani serii z pewnością zadają sobie pytanie, czy i tym razem przyjdzie im śledzić losy Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence), bohaterki Dystryktu 12.

Czy w prequelu Igrzysk Śmierci zobaczymy Jennifer Lawrence?

Mimo wielkich nadziei akcja prequela będzie się toczyć 64 lata przed wydarzeniami Igrzysk Śmierci. Tym razem jako postać pierwszoplanową zobaczymy młodego Coriolanusa Snowa, znanego bliżej dzięki antagonistycznym rządom nad Panem z prezydenckiego fotela. Osiemnastoletni student, pragnący poprawić sytuację materialną swojej rodziny, zabiega o rolę jednego z mentorów nad 10. edycją Głodowych Igrzysk. Kiedy wreszcie dostaje angaż, okazuje się, że jego zadaniem staje się opieka oraz pomoc uczestnice Igrzysk pochodzącej z Dystryktu 12. To od jej walki na arenie ma zależeć jego przyszłość.

Czy będzie to miało związek z późniejszą wyjątkową niechęcią Prezydenta Snowa do Katniss, która kilkadziesiąt lat później zostanie trybutem, pochodzącym z tej samej części Panem? O tym czytelnicy przekonają się już za kilka tygodni; kinomaniacy poczekają jednak nieco dłużej. Na chwilę obecną nie są znane żadne szczegóły dotyczące obsady czy rozpoczęcia zdjęć. Wytwórnia podała, że konkretniejsze sprawy dotyczące filmu zostaną rozstrzygnięte po unormowaniu sytuacji pandemicznej na świecie.

Przeczytaj również:  12 seriali, na które jeszcze czekamy w 2020 roku [ZESTAWIENIE]

Kamera, scenariusz i producenci – kto będzie pracował przy Pieśni Ptaków i Węży?

Wiemy natomiast już teraz, że za kamerą ponownie stanie Francis Lawrence (reżyser trzech poprzednich filmów z sagi), scenariusz do filmu stworzy Michael Arndt (Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia, Mała Miss), a wśród producentów znajdą się między innymi Nina Jacobson, pracująca wcześniej przy wszystkich filmach z cyklu Igrzyska Śmierci, oraz Brad Simpson (Powrót Bena, Bajecznie Bogaci Azjaci).

Nad produkcją będzie również czuwać sama Collins, a Joe Drake (Lionsgate) zapowiedział, że Pieśń Ptaków i Węży nie tylko wzbogaca uniwersum o nowe, fantastyczne postaci, ale stwarza też ogrom możliwości filmowych, dzięki którym ekranizacja ma stać na najwyższym poziomie.

Jedna odpowiedź do ““Córka boga”, czyli “The Other Lamb” [RECENZJA]”

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.