Advertisement
Podcast

Porozmawiajmy o “Annette” #1: Sparks

Redakcja Filmawki
Sparks
Cover podcastu o Sparks

Od tygodnia w polskich kinach możemy oglądać Annette – jeden z najbardziej polaryzujących filmów ostatnich miesięcy. Dyskusje o musicalu Leosa Caraxa nie milkną, więc postanowiliśmy uzupełnić debatę o jeszcze dwa podcasty. Omówimy w nich dwa kluczowe czynniki – samego reżysera oraz pomysłodawców, zespół Sparks. 

Ron i Russell Mael to postaci wyjątkowe – przez ponad 50 lat kariery wydali 25 albumów i prawie 500 utworów. Ale czy doświadczycie ich obecności na listach przebojów? Bardzo rzadko. Ich historia pokazuje jednak, że to właśnie dzięki nim wielu artystów w ogóle zaczęło swoją przygodę z muzyką – a wiele zespołów, takich jak Joy Division, Depeche Mode czy Sex Pistols wymienia ich pośród swoich ulubionych twórców. Obaj od zawsze mieli smykałkę do rzeczy filmowych – przez lata próbowali stworzyć musical. Jeden ukazał się w formie albumu, a drugi możecie od niedawna oglądać na dużych ekranach. Jak do tego doszło? O tym i wiele więcej dowiecie się z rozmowy Szymona i Mai!

➡︎ Tutaj znajdziesz wszystkie nasze teksty wokół Annette.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


– “The Sparks Brothers”, film Edgara Wrighta
– “Talent Is An Asset: The Story Of Sparks”, Daryl Easlea
– “Sparks: The greatest band you’ve never heard of”, BBC
– “Sparks’ Ron and Russell Mael on the Creation of ‘Annette’ and ‘Overcoming All the Expectations of a Movie Musical’”, Variety


Będziemy wdzięczni za wszystkie “follow” na Spotify oraz za każde 5 gwiazdek na Apple Podcasts. To pozwala podcastowi piąć się do góry w rankingu. Podcast możecie też odsłuchać bezpośrednio z naszej strony:

Filmawka: Złodzieje Rowerów
Filmawka: Złodzieje Rowerów
Porozmawiajmy o "Annette" #1: Sparks
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.