Advertisement
Krótki podcast o kiniePodcast

KRÓTKI PODCAST O KINIE #8: “Najgorszy człowiek na świecie”

Redakcja Filmawki
Najgorszy człowiek na świecie
fot. "Najgorszy człowiek na świecie" / mat. prasowe

Na nowy film Joachima Triera („Oslo, 31 sierpnia”, „Głośniej od bomb”) czekaliśmy odkąd z zeszłorocznego Cannes zaczęły spływać euforyczne recenzje i głosy zachwytu. Renate Reinsve dostała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki, a niedługo później „Najgorszy człowiek na świecie” rozpoczął obieg festiwalowy. Pisał o nim w swoim tekście nasz redaktor Wiktor, który zobaczył film na festiwalu w Sztokholmie. Doczekaliśmy się i dzieło Triera dotarło do dystrybucji, szybko zaskarbiając sobie serce nas, widzów. 

W nowym odcinku „Krótkiego podcastu o kinie” rozmawiamy o filmografii Triera, filmach o milenialsach i kondycji norweskiego kina, ale przede wszystkim – o tej nietypowej komedii romantycznej, którą jest „Najgorszy człowiek na świecie”, o zachwytach pojedynczymi scenami i obsadą, o Osloneliness i o nieubłaganej dorosłości, której boją się dwudziestolatkowie (i my także).

Filmawka objęła dystrybucję filmu swoim patronatem medialnym.

➡︎ “Krótki podcast o kinie” – nowy, cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak będą omawiali najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcje odpowiadają Szymon Pietrzak i Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


– W. Małolepszy, „Osloneliness, czyli o trylogii Oslo Joachima Triera”, Filmawka, marzec 2022

Wywiady:

Film Comment
Interview Magazine
Roger Ebert
Lincoln Center


Podcast jest dostępny na SpotifyApple Podcasts. Zachęcamy do kliknięcia “follow” oraz do wystawienia pięciu gwiazdek, ponieważ pozwala to podcastowi piąć się do góry w rankingach! 
Odcinek można odsłuchać również bezpośrednio na naszej stronie:
Filmawka: Złodzieje Rowerów
Filmawka: Złodzieje Rowerów
KRÓTKI PODCAST O KINIE #8: "Najgorszy człowiek na świecie"
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.