AktualnościZestawienia

“Mój piękny syn”, “The Florida Project”, “Green Book” i inne najlepsze hity. Co polecamy z katalogu M2 FILMS?

Redakcja Filmawki
"Mój piękny syn", "Projekt Floryda", "Green Book" (fot. Materiały prasowe, M2 Films)

Kolekcja produkcji od M2 Films to miejsce, w którym znalazły się wyłącznie wyselekcjonowane filmy, z których każdy na długo zostanie w pamięci swojego widza. Poruszające, bawiące i skłaniające do głębszej zadumy – niezależnie, jakich emocji chcecie sobie dostarczyć, wybrane filmy z pewnością zapewnią ich z dostatkiem.

W poniższym pakiecie znajdziecie m.in. obsypanego Oscarami Green Booka, triumfującą w Sundance Przedszkolankę, czy poruszający The Florida Poject.

Kolekcja największych hitów M2 Films dostępna jest w specjalnej cenie na vod.pl. A co polecamy zobaczyć w szczególności?


“Mój piękny syn”


Film opowiada o walce dorastającego chłopaka, Nica Sheffa (w tej roli Timothee Chalamet) z uzależnieniem od metamfetaminy. Historię tę opisał ojciec Nica, David (w tej rolii Steve Carell) w nagradzanej wieloma nagrodami książce. Za źródło adaptacji posłużyła także autobiografia napisana później przez samego Nica. Film wyreżyserował Felix Van Groeningen, którego wcześniejsza produkcja W kręgu miłości została nominowana do Oscara w 2014 roku.

To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. Szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

–> Pełną recenzję filmu znajdziecie tutaj.


“The Florida Project”


Pełna niesamowitej energii, chwytająca za serce, zabawna i wzruszająca historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki Halley, próbujących ułożyć sobie życie w tanim motelu na obrzeżach najszczęśliwszego miejsca na świecie – Disneylandu. Okrzyknięty przez krytykę jednym z najlepszych filmów tego roku i uwielbiany przez widzów, rewelacja sezonu z wybitnymi rolami Willema Dafoe, sześcioletniej Brooklynn Prince i olśniewającej debiutantki Brii Vinaite.

To kino takie jak jego główna bohaterka. Roześmiane, kolorowe i pogodne. Jednak pod fasadą tego wszystkiego, nawet ta mała dziewczynka zaczyna zadawać pytanie – dlaczego tak się dzieje? No, a taka zagadka nigdy nie jest czymś pozytywnym. Nawet dla osoby dorosłej.

Przeczytaj również:  Czego słuchaliśmy w lutym? Muzyczne rekomendacje Filmawki

–> Pełną recenzję filmu znajdziecie tutaj.


“Green Book”


Film zabierze was w podróż do lat 60′, kiedy Bronx oddychał nikotyną i włoską pastą, z głośników leciał jazz, a w kinach grali Lawrence’a z Arabii. Wtedy właśnie narodziła się pewna, nieznana przed premierą filmu przyjaźń między wirtuozem Donem Shirleyem i jego kierowcą Tonym “Wargą”. Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. To właśnie podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej relacji.

Film zdobył 3 Złote Globy oraz 3 Oscary, w tym za najlepszy film roku. Niesamowity duet aktorski Mahershala Aliego oraz Vigo Mortensena, słodki, acz nie przesłodzony scenariusz i przejmujący klimat powodują, że Green Book to pozycja obowiązkowa nie tylko z perspektywy gali Oscarowej.

–> Pełną recenzję filmu znajdziecie tutaj.


“Vox Lux”


Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.

Oryginalne piosenki do filmu stworzyła SIA, jedna z najpopularniejszych wokalistek XXI wieku. Na ekranie obok wspaniałej Natalie Portman, pojawia się również Jude Law.

–> Pełną recenzję filmu znajdziecie tutaj.


“Diego Maradona”


Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

Przeczytaj również:  Wydarzyło się 11 marca [ESEJ]

Film to finał niezwykłej trylogii nagrodzonego Oscarem reżysera filmów Amy i Senna – ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum.


“Przedszkolanka”


Choć Przedszkolanka to remake – w 2014 swoją oryginalną, izraelską wersję zaprezentował Nadav Lapid (twórca odpowiedzialny również za Synonimy) – śmiem zaryzykować, że jest znacznie lepsza od oryginału. Sara Colangelo to miłośniczka poezji, sama tworzy coś na wzór białego wiersza, sięgając do amerykańskich wspaniałych XX wieku.

Co jednak najważniejsze przy tym przerażającym momentami filmie o pasji i nadgorliwości wychowawczej – mamy do czynienia z wybitną kreacją aktorską Maggie Gylenhaal, udowadniającej swoją niedocenioną nadal wielkość, balansującą w szarej strefie moralności.

–> Pełną recenzję filmu znajdziecie tutaj.


“Dogman”


Widz obserwuje stopniowo postępujący upadek głównego bohatera – z pozycji szanowanego psiego opiekuna i fryzjera, nieustannie podkreślającego, że reputacja i zaufanie sąsiedztwa są dla niego najważniejsze – do kryminalisty zmuszonego wracać na stare śmieci, gdzie nikt, oprócz córeczki, nie czeka na niego z otwartymi ramionami. Dopiero w momencie, gdy Marcello nie ma nic do stracenia, decyduje się walczyć o odzyskanie godności.

Dogman to produkcja, przy której filmy Smarzowskiego wyglądają jak afirmujące życie obyczajówki. Garrone tworzy przykry, ciężki dramat o utraceniu wszystkiego, co dla człowieka ma znaczenie.

–> Pełną recenzję filmu znajdziecie tutaj.

To tylko część z największych hitów M2 Films. Resztę możecie sprawdzić wchodząc na stronę vod.pl, gdzie czekają na was inne tytuły!

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.