Krótki podcast o kiniePodcast

KRÓTKI PODCAST O KINIE #11: “Apollo 10 1/2: Kosmiczne dzieciństwo”

Redakcja Filmawki
Apollo 10 1/2: Kosmiczne dzieciństwo
fot. Kadr z filmu "Apollo 10 1/2: Kosmiczne dzieciństwo"

Kolejny odcinek Krótkiego podcastu o kinie i omawiamy znów duże nazwisko!

Tym razem na warsztat wzięliśmy Apollo 10 1/2, czyli nowy film Richarda Linklatera, autora m.in. trylogii „Before”, „Życia świadomego” czy „Boyhooda”. Omawiamy jego bogatą filmografię, popularne w ostatnim czasie filmy o misjach Apollo i oczywiście jego animacje (rotoskopowe i rotoskopopodobne).

Znajdujemy też sporo punktów wspólnych z niedawno omawianym dziełem Kennetha Branagha i rozstrząsamy spór stary jak samo kino: czy to jeszcze fabuła czy już dokument.


➡︎ “Krótki podcast o kinie” – nowy, cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak omawiają najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcje odpowiadają Szymon Pietrzak i Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


Wywiady z Richardem Linklaterem:

– dla BriefTake, Decider, IndieWire, Space.com


Podcast jest dostępny na SpotifyApple Podcasts. Zachęcamy do kliknięcia “follow” oraz do wystawienia pięciu gwiazdek, ponieważ pozwala to podcastowi piąć się do góry w rankingach! 
Odcinek można odsłuchać również bezpośrednio na naszej stronie:
Filmawka
Filmawka
KRÓTKI PODCAST O KINIE #11: "Apollo 10 1/2: Kosmiczne dzieciństwo"
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.