PodcastPowtórka z Munka

POWTÓRKA Z MUNKA #6: “Spacerek staromiejski” (1958) GOŚCINI: Patrycja Mucha

Redakcja Filmawki
Spacerek Staromiejski
fot. Kadr z filmu "Spacerek staromiejski"

W tym roku przypada setna rocznica urodzin Andrzeja Munka – jednego z największych reżyserów w historii rodzimego kina. To właśnie jemu chcemy poświęcić nasz najnowszy podcast, pierwszy sezon “Powtórki z..” pod tytułem: „Powtórka z Munka”. Maciej Kędziora będzie omawiać w nim, tydzień po tygodniu, każdą produkcję reżysera.

Ewelina Nurczyńska-Fidelska nazwała “Spacerek Staromiejski” intermezzo w karierze reżysera. I właśnie o tym muzycznym filmie będziemy rozmawiać w najnowszym odcinku Powtórki z Munka. Tym razem by pomóc zrozumieć kontekst muzyczny filmu, do Macieja dołącza Patrycja Mucha, krytyczka i edukatorka filmowa, współprowadzącą podcastu Wtem, Piosenka”, autorka cyklu “Na wyrywki”, która naświetli konteksty, kluczowe do zrozumienia “Spacerku”.

➡︎ Tutaj znajdziesz poprzedni odcinek podcastu.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


– “Andrzej Munk”, Ewelina Nurczyńska-Fidelska
– “Andrzej Munk”, Marek Hendrykowski


➡︎ Podcast jest produkcją portalu Filmawka. Za przygotowanie merytoryczne oraz jego prowadzenie odpowiedzialny jest Maciej Kędziora, a za produkcję graficzną oraz dźwiękową odpowiadają Maja Głogowska oraz Szymon Pietrzak. Cykl jest całkowicie darmowy, publikowany co piątek na platformach takich jak Spotify, iTunes, czy YouTube. Na okładce wykorzystaliśmy zdjęcia Andrzeja Munka dostępne w serwisie “Fototeka” Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. W muzycznym wprowadzeniu do podcastu słychać fragment utworu “Dance of the Knights” z baletu Siergieja Prokofiewa oraz dialog z filmu “Eroika” Andrzeja Munka.

Będziemy wdzięczni za wszystkie “follow” na Spotify oraz za każde 5 gwiazdek na Apple Podcasts. To pozwala podcastowi piąć się do góry w rankingu. Cały projekt będzie dostępny również na naszym kanale YouTube!

Podcast możecie też odsłuchać bezpośrednio z naszej strony:

Filmawka
Filmawka
POWTÓRKA Z MUNKA #6: "Spacerek staromiejski" (1958) GOŚCINI: Patrycja Mucha
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.