Advertisement
Krótki podcast o kiniePodcast

KRÓTKI PODCAST O KINIE #12: „Infinite Storm”

Maciej Kędziora
fot. kadr z filmu "Infinite Storm" // Gutek Film

„Infinite Storm” to drugi zagraniczny projekt Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta (po „Córce Boga”) i, co ciekawe, to kolejna próba gatunkowa. Po horrorze, polski duet spróbował swoich sił w kinie survivalowym – opartej na prawdziwych zdarzeniach historii Pam Bales (w tej roli Naomi Watts). W trakcie wspinaczki na Górę Waszyngtona, w samym środku burzy śnieżnej, spotyka mężczyznę, któremu za wszelką cenę chce pomóc.

W tym odcinku Krótkiego podcastu o kinie Maciej Kędziora i Kamil Walczak rozmawiają o filmografii Małgorzaty Szumowskiej, szczególnie o jej ostatnich dziełach, o współpracy i świetnej robocie Michała Englerta – a także o tym, jak zapatrujemy się na twórczość Szumowskiej, która aktualnie jest jedną z najbardziej znanych polskich twórczyń.


➡︎ “Krótki podcast o kinie” – cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak omawiają najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcję odpowiada Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


Wywiad z M. Szumowską i M. Englertem [Wyborcza]

Wywiad z M. Szumowską i M. Englertem w programie Onetu Rezerwacja

Wywiad z M. Szumowską i M. Englertem [Polityka]

Wywiad z M. Szumowską [K-MAG]

Wywiad z Naomi Watts [Wysokie Obcasy]

A. Ramon, “Regarding The Pain of Others”, Sight & Sound, Listopas 2021

R. Praszyński, Artykuł o twórczości i biografii Szumowskiej [VIVA]

B. Kaczmarczyk, J. Wróblewski, Małgorzata Szumowska: artystka bezkompromisowa [Polityka]

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.