AudiowizualniKulturaMuzykaPublicystyka

Natalia Nykiel i jej ulubione filmy | Audiowizualni #1

Maciej Kędziora
Natalia Nykiel
fot. Natalia Nykiel w obiektywie © Ada Zielińska

Audiowizualni to seria trzech stałych pytań do bliskich nam artystów i artystek muzycznych, w której pytamy o ich gust filmowy, ulubione teledyski i wymarzoną współpracę z reżyserem/reżyserką. Na start Natalia Nykiel!


1. Jakie jest Twoje TOP 5 filmów i dlaczego są Tobie najbliższe?


“Wszystko jest iluminacją” – To mój film życia. Przypomina mi dom. Historia zrealizowana na podstawie książki Jonathana Safana Foera o tym samym tytule. To film drogi z przecudownymi zdjęciami, muzyką, postaciami i powrotem do dawnych historii rodzinnych.
“Labirynt Fauna” – Uwielbiam prace Guillermo del Toro. Ten film to majstersztyk. Nigdy “bajkowe” postacie tak bardzo mnie nie przerażały jak w tym filmie i to duża zaleta. Przekaz i metafora tego filmu jest wyjątkowa.
“Bękarty wojny” – Kocham czarny humor! Ten film to złootooo.
“7 dusz” – Jeden z moich ulubionych filmów, zawsze płaczę i zawsze krzyczę w trakcie oglądania “NIE RÓB TEGO” mimo, że znam akcję na wylot.
“Coco” – Jedna z bajek z piękniejszym przekazem i pokazuje meksykańską tradycje Dia de los muertos z mojej ukochanej Ameryki Łacińskiej.


2. Ulubione teledyski (głównie pod względem wizualnym) i dlaczego?


Beyonce – Formation – Taniec, historia, rytm, w tym klipie czuć moc!

Rosalia – A palé – Każdy z klipów tej dziewczyny jest majstersztykiem, natomiast tutaj już przeszła samą siebie. Mroczny klimat trochę jak z gry komputerowej, świetna charakteryzacja i kostiumy!

Rihanna – Bitch Better Have My Money – Uwielbiam tą historię! Rihanna jest tu takim badassem, wspaniała! Sama czuję się jak gangsterka oglądając ten klip.

Haim – Want You Back – Czasem na świetny klip wystarczy tylko dobry i prosty pomysł. Dziewczyny z Haim zawsze stawiają na prostotę i tym mnie kupują.

Coldplay – Up & Up – To chyba najpiękniejszy wizualnie klip jaki w zżyciu widziałam. Rozpływam się :)


3. Do filmu, którego z reżyserów/której z reżyserek chciałabyś skomponować muzykę/napisać piosenkę?


Szczytem marzeń byłoby zrobienie utworu do filmu o Jamesie Bondzie, totalnie. Uwielbiam filmy Tima Burtona, Guillermo del Toro i Tarantino. Jeśli chodzi o muzykę do filmu to myślę, że najważniejszy jest scenariusz i tematyka filmu, im bardziej pokręcony tym lepiej!

Za dwa tygodnie w Audiowizualnych na pytania odpowie Koza!

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.