Advertisement
Aktualności

MCU z powrotem roku, czyli Sam Raimi wyreżyseruje “Doctora Strange’a 2”?

Maciej Kędziora
fot. po lewej Sam Raimi, po prawej "Doctor Strange"

9 stycznia w MCU zadrżało gdy Sam Dickinson z hucznym ogłoszeniem na Twitterze odszedł z jednego z najważniejszych projektów najnowszej fazy uniwersum Marvela, czyli “Doctora Strange’a 2”. Dziś, Variety donosi, że wakat na stanowisku reżysera może zostać wypełniony człowiekiem, który stawiał podwaliny pod kino superbohaterskie – tym kimś jest twórca trylogii “Spider-Man” Sam Raimi.

Trylogia o Człowieku Pająku przez lata od premiery (w szczególności trzeciej części) obrosła statusem kultowej, a do scen takich jak taniec Petera Parkera wraca się z coraz większym uśmiechem na twarzy. A nawet jeśli nie byliście zwolennikami tych głośnych trzech części (nadal są tacy?), to warto przypomnieć, że “Spider-Man 2” jest powszechnie uznawany za jeden z najlepszych filmów superbohaterskich jaki kiedykolwiek powstał.

Raimi również potrzebuje Marvela coraz bardziej. Po nieudanej opowieściach o Ozie (“Oz wielki i potężny”), oraz znakomitym acz już zakończonym “Ash kontra Martwe Zło”, najnowsza opowieść o “Doctorze Strange’u” wydaje się być idealnym zakończeniem pewnego etapu w jego karierze – szczególnie, że Disney wyciągając nauczkę z relacji z Dickinsonem, chce dać mu więcej wolności kreatywnej.

Czekając jednak na oficjalne potwierdzenie informacji o Samie Raimi, warto przypomnieć sobie jakie informacje o drugiej części są pewne. Na pewno na ekranie zobaczymy powracającego Benedicta Cumberbatcha, oraz: Chiwetela Ejiofora, Benedicta Wonga, oraz Elizabeth Olsen, której wątek ma przeplatać się z serialem “WandaVision” emitowanym od grudnia na platformie Disney+. Wiemy również, że – niestety – do swojej roli nie powróci Rachel McAdams.

Przeczytaj również:  Akademia zmienia zasady przyznawania Oscarów, aby zwiększyć różnorodność

Premiera “Doctora Strange in the Multiverse of Madness” jest zaplanowana na 7 maja 2021 roku.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.