Advertisement
Krótki podcast o kinieKrótki podcast o kiniePodcast

KRÓTKI PODCAST O KINIE #14: „Po miłość / Pour l’amour”

Maciej Kędziora

“Po miłość/Pour l’amour” to drugi obraz z zeszłorocznego konkursu filmów mikrobudżetowych z FPFF w Gdyni, który omawiamy w naszym podcaście. Film Andrzeja Mańkowskiego to wzięta z prowincji historia o kobiecie w średnim wieku, która, zmęczona monotonią życia i brakiem perspektyw, wchodzi w internetowy romans z Senegalczykiem Brunonem.

W tym odcinku Krótkiego podcastu o kinie rozmawiamy o „kinie powiatowym”, zjawisku z pogranicza poverty porn oraz chwalonej wszem i wobec roli Jowity Budnik – oraz o tym jakie role zwykle, niestety, przyznaje się aktorkom po czterdziestce. Zahaczają też o dość delikatny temat przedstawiania Brunona i niezręcznej recepcji tej postaci wśród polskich recenzji.

Uwaga: Ze względu na tematykę filmu w podcaście pojawiają się treści dotyczące przemocy domowej, wykorzystania seksualnego, choroby alkoholowej i rasizmu


➡︎ Krótki podcast o kinie – cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak omawiają najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcję odpowiada Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


Wywiady z Jowitą Budnik [Przegląd] [Film.org]

Wywiad z reżyserem, Andrzejem Mańkowskim, z Magazynu Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Making of filmu Po miłość [Moje Filmy]

Opis filmu ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej [PISF]

B. Hollender, Recenzja filmu w Rzeczpospolitej [RP]

M.Żebrowski, Recenzja filmu w miesięczniku “Kino”

Ł.Adamski, Recenzja filmu w Interii [Interia]

Hasło „poverty porn” w anglojęzycznej Wikipedii [Wikipedia]

Filmawka
Filmawka
KRÓTKI PODCAST O KINIE #14: „Po miłość / Pour l'amour"
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.