Advertisement
Krótki podcast o kiniePodcast

KRÓTKI PODCAST O KINIE #13: „MEN”

Maciej Kędziora
"Men", mat. prasowe

Tym razem w Krótkim podcaście o kinie rozmawiamy o horrorze, który wywołał (po Morbiusie) chyba największe kontrowersje w tym półroczu. Alex Garland znów bierze się za feministyczno-przyrodnicze metafory i sublimuje je w pięknych audiowizualiach – choć Men to więcej niż tylko alegoria. W nowym odcinku podcastu Maciej i Kamil omawiają filmografię Garlanda i zachwycają się szczytową formą Jessie Buckley, a w dyskusji wyciągają horrorowo-kulturowe konteksty (w tym m.in. słynny artykuł Guardiana o „metaforze kina grozy”). Serdecznie zapraszamy do odsłuchu!

Uwaga: Ze względu na treść filmu w podcaście pojawia się tematyka przemocy domowej i wykorzystania seksualnego.

Numer Niebieskiej Linii: 22 668 70 00


➡︎ Krótki podcast o kinie – cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak omawiają najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcję odpowiada Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


Wywiady z Alexem Garlandem [IndieWire] [Polygon]

Wywiad z Jessie Buckley [FRANCE 24]

AA Dowd, Scarily obvious: why the horror genre needs to drop clumsy metaphors [The Guardian]

Kim Newman, recenzja „Men” [Sight&Sound]

Mark Kermode, Simon Mayo, recenzja „Men” [Kermode and Mayo’s Take]

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.