Advertisement
Krótki podcast o kiniePodcast

Krótki Podcast o Kinie #15: „Buzz Astral”

Maciej Kędziora
fot. Buzz Astral / mat. prasowe Disney

Jedynym jak na razie zrealizowanym spin-offem serii „Toy Story” jest „Buzz Astral” (ang. „Lightyear”) – wzięta z diegetycznych w „Toy Story” lat 90. historia odważnego i upartego strażnika kosmosu. Film był niedawno w kinach, a parę dni wylądował na platformie streamingowej Disney+.

W nowym odcinku podcastu rozprawiamy na temat statusu nowej animacji w uniwersum zabawek Andy’ego, nostalgii za kultową serią oraz nad tym, czy ten i typ podobne projekty, bazujące na oryginalnych filmach, mogą być udane. A niestety, zwykle okazują się poważnie odbiegać od jakości poprzedników.


➡︎ Krótki podcast o kinie – cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak omawiają najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcję odpowiada Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


Za końcem świata. Podróż Buzza Astrala, oryg. Beyond Infinity: Buzz and The Journey to Lightyear (2022), reż. Tony Kaplan; platforma: Disney+.

Wywiad z twórcami (Angus MacLane, Galyn Susman) [Screen Rant]

Wywiad z Chrisem Evansem [Complex]

Recenzja filmu „Buzz Astral” [The Guardian]

Filmawka: Złodzieje Rowerów
Filmawka: Złodzieje Rowerów
Krótki Podcast o Kinie #15: „Buzz Astral”
/

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.